Wielkie piękno i niebanalna opowieść o Włochach

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 12:12
Paolo Sorrentino - laureat Oscara i Europejskiej Nagrody Filmowej wypracował unikalny styl pokazywania włoskiej rzeczywistości. O produkcji, która elektryzuje środowisko filmowe opowie sam reżyser.
Paolo Sorrentino
Paolo SorrentinoFoto: Shutterstock/Andrea Raffin

sorrentino kwiatkowska 1200.jpg
"Nowy papież". Paolo Sorrentino: w rzeczywistości kościelnej interesuje mnie estetyka

Estetyka Sorrentino jest jego reżyserskim "podpisem", do tego ironiczny humor i historia, która ma demaskować sprzeczności włoskiej duszy. Po głośnym portrecie Silvio Berlusconiego, przedstawionego w filmie "Oni", kolejną ciekawą opowieścią będzie drugi sezon serialu "Nowy Papież".

O produkcji, która elektryzuje środowisko filmowe opowiedział sam Paolo Sorrentino, z którym Beata Kwiatkowska spotkała się na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Twórczość mistrza scharakteryzowali także: współpracująca z nim aktorka Kasia Smutniak i italianistka oraz krytyczka filmowa Anna Osmólska-Mętrak.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 16.09.2019

Godzina emisji: 21.30

am

Zobacz więcej na temat: Paolo Sorrentino
Czytaj także

"Oni". Kasia Smutniak: byłam przerażona propozycją Paola Sorrentino

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 15:19
- Jedyną możliwością jaką miałam, to po prostu zaufać reżyserowi. Sposób w jaki pracuje Paolo to nawet nie jest kręcenie filmu, bycie na planie od do. Przypomina to bardziej udział w instalacji. Poczułam się jak część wizji - mówi aktorka o filmie "Oni" słynnego włoskiego reżysera, zdobywcy Oscara ("Wielkie piękno").
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Oni". Filmowy portret człowieka, który zmienił Włochów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 18:00
- Ten film świetnie pokazuje, jak głęboko berlusconizm przenika włoskie społeczeństwo na poziomie jednostki i jej pragnień - mówił Jakub Majmurek, który wziął udział w Dwójkowej dyskusji o nowym filmie Paolo Sorrentino.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nowy papież". Paolo Sorrentino: w rzeczywistości kościelnej interesuje mnie estetyka

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 09:58
- Nie chodzi o piękno kościołów, to znamy. Mówię o wnętrzach biur, zakrystii, plebanii. Jest zwykle kilka elementów, które charakteryzują tę estetykę. Pokoje są urządzone minimalistycznie, wyposażone są w pięć najpotrzebniejszych rzeczy, np. jedno łóżko, jeden krzyż. Pozostałe rzeczy są ukryte i to był początek mojego myślenia o serialu - mówił w Dwójce włoski reżyser.
rozwiń zwiń