Kto rujnuje Warszawę?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 09:00
Warszawa w przebudowie. Znikają zabytki, rosną centra handlowe i wieżowce. Trwa dyskusja o tym, gdzie kończy się rozsądek w planowaniu przestrzeni, a zaczyna chaos. Tym tematem zajmiemy się we wtorkowych "Rozmowach po zmroku".
Ulica Chmielna w Warszawie. Rozbiórka kamienicy pod budowę biurowca
Ulica Chmielna w Warszawie. Rozbiórka kamienicy pod budowę biurowcaFoto: Monika Kostera (urbanlegend)/Flickr/CC

Czy można ingerować w zabudowę Starego Miasta? Gdzie znajduje się konstrukcja rozebranej kilka lat temu hali Koszyki? O tym będziemy rozmawiać z Michałem Krasuckim, varsavianistą Jarosławem Zielińskim oraz Dariuszem Hycem, wiceprezesem Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Na zaprasza Bartosz Panek.

4 lutego (wtorek), godz. 21.30-22.30

mcz/mm

Czytaj także

Gdy architektura mami zmysły

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 16:18
- Bardzo często w codziennym życiu konfrontowani jesteśmy z przestrzeniami, w których nie zawsze naczelnym zmysłem okazuje się wzrok - opowiadała w "Skarbcu Nauki Polskiej" dr Gabriela Świtek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto naprawi krajobraz polskich miast?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 20:00
- Górale mawiają, że można być mądrym ogólnie albo mądrym konkretnie. Cóż z tego, że chcemy, by było ładnie, jeśli nic w tym kierunku nie robimy? - pytał retorycznie architekt i muzyk Krzysztof Trebunia-Tutka. "W tyglu kultury" rozmawialiśmy o estetyce polskiej przestrzeni publicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy architektura ma tożsamość?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 10:00
– Żyjemy w czasach przesilenia, kryzysu wartości, kryzysu gospodarczego, a pytanie "kim jestem?" wydaje się być, jak najbardziej na czasie. To pytanie chcieliśmy przełożyć na architekturę: co jest jej podstawowym znacznikiem? – mówił w "Poranku Dwójki" Tomasz Malkowski o festiwalu architektonicznym "Westival. Sztuka architektury”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adolf Szyszko-Bohusz - projektant przedwojenej Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 18:15
– Jest jedną z najważniejszych postaci architektury polskiej XX wieku. Zbudował dużą część naszej tożsamości, zbiorowego postrzegania samych siebie – mówił w audycji "Wybieram Dwójkę" Michał Wiśniewski kurator wystawy "Reakcja na modernizm. Architektura Adolfa Szyszko-Bohusza".
rozwiń zwiń