X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Świetlicki: jak zatkam uszy, czuję się źle

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 14:36
- Jednak to, co świat mi oferuje, to główne dźwięki. Nie jestem człowiekiem, który myśli oczami, przede wszystkim oczami postrzega świat. Śliczne widoczki, ładne miejsca i dzieła sztuki nie robią na mnie aż takiego wrażenia, jak na przykład muzyka - mówił w Dwójce znany poeta.
Audio
  • Marcin Świetlicki i Jarosław Borowiec o tomie poezji "Ale o co ci chodzi?" (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
okładka książki
okładka książki Foto: mat. prom.

To, co mnie trzyma przy życiu to są te podsłuchy / Wolę być ślepym na wszystko niż na wszystko głuchym - ten dwuwiersz pochodzi z nowo wydanego tomu Marcina Świetlickiego "Ale o co ci chodzi?". Ta trzynasta książka poetycka w dorobku pisarza zawiera 44 utwory (wierszom towarzyszą rysunki Marcina Maciejowskiego).

- Jest to moja trzecia kolejna książka wydana w wydawnictwie Wolno. Jest to wydawnictwo, które bardzo dba o szatę graficzną. Wiedząc, że wydam tam znowu książkę, uznałem, że musi być zilustrowana. A że do Marcina Maciejowskiego mam blisko, bo jest w Krakowie, znamy się lat kilkadziesiąt, to naturalne było, że zwróciłem się właśnie do niego - tłumaczył Marcin Świetlicki.

Czy są jakieś motywy, które spajają wiersze ze zbioru "Ale o co ci chodzi?" - 13. tom w dorobku pisarza? W jakim okresie powstawały te "utworki"? Psy i koty - jakie biblijne skojarzenia budzą w gościu Dwójki jedne i drugie zwierzęta? Do napisania którego wiersza odczuwał przymus? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Prowadziła: Dorota Gacek

Goście: Marcin Świetlicki (pisarz, autor tomu poezji "Ale o co ci chodzi?"), Jarosław Borowiec (wydawca tomu i krytyk literacki)

Data emisji: 30.05.2019

Godzina emisji: 22.00

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Julia i nieprzyjemni". Marcin Świetlicki śpiewa Wojaczka

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 16:00
Gośćmi audycji byli poeta oraz pozostali członkowie zespołu "Julia i Nieprzyjemni", czyli aktorka Julia Kamińska oraz Michał Wandzilak. Grupa nagrała właśnie płytę z utworami Rafała Wojaczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Świetlicki: zadziorny jestem i nie mija mi to z wiekiem

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 17:30
– Taki mam charakter, ale to nie bierze się z jakiegoś defektu. To czasy powodują tę zadziorność, a ponieważ czasy robią się coraz gorsze, wiersze są coraz zadziorniejsze – mówił poeta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Varga: Świetlicki przypomina o powinności artysty

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 14:00
- On jest twórcą bezkompromisowym, nieprzymilającym się, świadomie przyjmującym klęski związane z jego wyborami - Krzysztof Varga zachwalał w Dwójce wywiad rzekę z Marcinem Świetlickim wydany w tomie "Nieprzysiadalność".
rozwiń zwiń