Koło wkoło Polski - muzycy na rowerach w szczytnym celu

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2023 22:00
- Jeżeli jest cel, pomoc innej osobie, która jest o wiele bardziej potrzebująca ode mnie, to trzeba to zrobić. Jeżeli jeszcze robi się to w najmilszym towarzystwie i na rowerze, to grzech tego nie zrobić - mówił w Dwójce Wiktor Rakowski, polsko-ukraiński puzonista związany z Operą Wrocławską i uczestnik wyprawy rowerowej "Koło wkoło Polski 2023".
Uczestnicy wyprawy Koło wkoło Polski
Uczestnicy wyprawy "Koło wkoło Polski"Foto: Michał Nowak/Polskie Radio

Z Wrocławia do Wilna przez Białystok

Muzycy klasyczni w... trykotach. Dyrygent, kompozytor i puzonista wsiedli na rowery i objechali Polskę wzdłuż granic. W ciągu trzech tygodni pokonali dystans trzech tysięcy kilometrów.

Ich podróży towarzyszyła zbiórka pieniędzy na zakup instrumentów i akcesoriów muzycznych dla zbombardowanej przez Rosjan Szkoły Muzycznej w Makarowie oraz na kolejną, niezbędną operację wydłużenia nogi Małgorzaty Tomczak.

"Koło wkoło Polski" w opowieści uczestników

W audycji wysłuchaliśmy reportażu z wyprawy muzyków kolarzy: Wiktora Rakowskiego (puzonista Opery Wrocławskiej), Marcina Mirowskiego (kompozytor i dyrygent) oraz Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego (dyrygent, wokalista, pedagog i dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi).


Posłuchaj
30:27 Dwójka rozmowy na lato 8.08.2023.mp3 Reportaż z wyprawy rowerowej "Koło wkoło Polski 2023" (Rozmowy na lato/Dwójka) 

***

Tytuł audycji: Rozmowy na lato

Przygotował: Michał Nowak

Data emisji: 8.08.2023

Godz. emisji: 21.30

mo/pg

Czytaj także

Tykocińskość - reportaż o kulturze małych miast

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2023 18:00
Bohaterką audycji Justyny Piernik jest Maria Markiewicz, która wraz z rodziną i lokalną społecznością w swoim domu w Tykocinie stworzyła Muzeum Miejsca i Centrum Badań nad Kulturą Małych Miast.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzień Instruktora Nauki Jazdy. "Życie na czterech kółkach" - reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2023 08:00
7 sierpnia obchodzimy Dzień Instruktora Nauki Jazdy. Co wiemy o tym zawodzie? Kto go wybiera…? Zapraszamy do wysłuchania reportażu pt. "Życie na czterech kółkach" autorstwa Antoniego Rokickiego.
rozwiń zwiń