X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krystian Lupa: Edynburg magiczny, ludyczny, absurdalny

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 10:24
Piękne miasto w Szkocji jest mekką dla wszelkiej maści artystów oraz dla tych, dla których sztuka jest jak narkotyk.
Audio
  • Krystian Lupa: Edynburg magiczny, ludyczny, absurdalny
Edynburski festiwal Fringe, 2008 rok.
Edynburski festiwal Fringe, 2008 rok.Foto: Alastair 2008/Flickr, lic. CC

- Kiedy w trakcie festiwalu idzie się główną ulicą Edynburga, Princes Street (według edynburczyków: najpiękniejszą ulicą świata) wszystko jest jednym wielkim teatrem. Tam nieustannie coś się dzieje; człowiek przechodzi i nasyca się, choć sam tego do końca nie rozumie. Wszystko to zlepia się w jakiś absurdalny festyn: ludyczny, magiczny seans - opowiadał w Dwójkowych "Rozmowach po zmroku" Krystian Lupa. Na festiwalu w Edynburgu, największym na świecie święcie teatru, polski reżyser był ze swoimi przedstawieniami dwukrotnie: w 1999 roku ze Starym Teatrem i "Lunatykami" oraz w 2006 z Bostońskim Teatrem Repertuarowym.
Stolica Szkocji staje się rokrocznie, podczas Międzynarodowego Festiwalu, stolicą światowej kultury. Tylko na samym Festiwalu Teatralnym Fringe odbyło się w ubiegłym roku 2400 przedstawień. Ale to nie koniec atrakcji: w tym samym czasie ma bowiem miejsce siedem wielkich festiwali poświęconych literaturze, operze, muzyce klasycznej, tańcowi i sztukom wizualnym.  
Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się od 9 sierpnia do 2 września. Tak, jak najważniejsi sportowcy z całego świata spotkają się w Londynie podczas Olimpiady, najlepsi artyści przybędą do Edynburga. Imponująco zapowiada się polska prezentacja: w programie "Listen / Touch / See - Polska Arts in Edinburgh 2012" znalazły się m.in. "2008: Macbeth" w reżyserii Grzegorza Jarzyny oraz muzyka Karola Szymanowskiego.
Posłuchaj rozmowy z Jonathanem Millsem, dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu w Edynburgu.
O szkockim mieście poetów, pisarzy, poetów, artystów opowiadali w Dwójkowej audycji Krystian Lupa,  Paweł Szkotak oraz Wiesław Komasa i Paweł Potoroczyn. - Edynburg ma coś z klaustrofobii krakowskiej, ale jest miastem dużo bardziej surowym. Zachwycał mnie tam niepokój poetycki... niebo jest zawsze groźne - wspominał Wiesław Komasa.  Zapraszamy do wysłuchania obszernych fragmentów audycji, którą prowadziła Anna Lisiecka.
 

Edynburg,
Edynburg, widok na Zamek. Saffron Blaze/Wikimedia, lic. CC
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jonathan Mills zaprasza do Edynburga

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 11:40
W Dwójce gościł dyrektor Międzynarodowego Festiwalu w Edynburgu, jednej z najstarszych i najważniejszych imprez kulturalnych w Europie.
rozwiń zwiń