X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magdalena Grochowska: nie wybieram moich bohaterów

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 11:50
- Czasem mam wrażenie, że to oni wybierają mnie - mówi autorka reportaży historycznych, z którą o jej nowej książce rozmawiała Joanna Szwedowska.
Audio
  • Magdalena Grochowska: Nie wybieram moich bohaterów.
Fragm. okładki książki Magdaleny Grochowskiej Ćwiczenia z niemożliwego. O tych, którzy sięgają po zabronione, wydawnictwo Wielka Litera, 2012.
Fragm. okładki książki Magdaleny Grochowskiej "Ćwiczenia z niemożliwego. O tych, którzy sięgają po zabronione", wydawnictwo Wielka Litera, 2012.Foto: mat. prasowe

- Nie mogłam ich znać. Staram się jednak dotrzeć jak najbliżej, idę ich tropami - mówi o swych bohaterach Magdalena Grochowska. - Jeśli piszę o Władysławie Hasiorze to jadę i oglądam te jego nieszczęsne "Organy" (pomnik poświęcony Służbom Bezpieczeństwa, które "utrwalały władzę ludową"), jeśli piszę o Józefie Kuśmierku, to jadę do jego domu, do jego córek, które pokazują mi zdjęcia i próbują odtworzyć atmosferę dzieciństwa. Chyba bym nie śmiała napisać o postaci, której nie lubię, bo bała bym się, że to zaciążyłoby na moim stosunku do niej.

Najnowsza książka Grochowskiej to "Ćwiczenia z niemożliwego" - opowieść o losach polskich intelektualistów w drugiej połowie XX wieku. Ks. Jan Zieja, poeci pokolenia Kolumbów, Jarosław Iwaszkiewicz, Władysław Hasior, Józef Czapski to tylko niektórzy bohaterowie tego niezwykłego reportażu historycznego. Autorka prowadzi nas po meandrach naszej pogmatwanej historii, snując wielowątkową, gęstą, pasjonującą opowieść o trudnych wyborach światopoglądowych, konfrontacjach politycznych...

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Henryk Giedroyc – wspomnienie

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2010 15:20
Zapraszamy do wysłuchania audycji o zmarłym w marcu tego roku współtwórcy Instytutu Literackiego, jego dyrektorze w latach 2003–2010.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Straszy mnie ta pośmiertna samotność"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 20:25
Dzienniki z lat ostatnich Jarosława Iwaszkiewicza to przejmujące świadectwo odchodzenia: zostawiania wspomnień, pozbywania się nadziei, żegnania najbliższych. To dramatyczny zapis zbliżania się ku śmierci, która - jak pisał poeta - być może jest nicością.
rozwiń zwiń