X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

To pokazywano podczas wojny

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 15:00
- Teatr jest szczególnym społecznym zjawiskiem, którego nie można rozpatrywać jako bytu samego w sobie - mówił w Dwójce Tomasz Mościcki, autor książki poświęconej wojennym losom stołecznych teatrów
Audio
fragment okładki książki Teatry Warszawy, 1944-1945
fragment okładki książki "Teatry Warszawy, 1944-1945"Foto: mat. prasowe

"Teatry Warszawy, 1944-1945" – to tytuł nowej publikacji, której autorem jest znany słuchaczom Dwójki teatrolog i krytyk teatralny - Tomasz Mościcki. Książka stanowi próbę opisania początków powojennego życia teatralnego stolicy, a także poprzedzających je wydarzeń roku 1944. Ten okres dziejów naszych scen jest wciąż mało znany, a zebrane tu w formie kroniki fakty składają się na fascynujący obraz przemian warszawskiego teatru, ze wszystkimi dokonaniami, ale i moralnymi dylematami nierozstrzygniętymi do dziś.

– Poświęciłem temu trzy lata pracy. Przyświecała mi nauka prof. Zbigniewa Raszewskiego, który mówił, że jeżli badamy jakieś teatralne zjawisko archiwalne, to trzeba zacząć od sprawdzenia repertuaru, czyli tego co było grane - wyjaśniał w "Rozmowach po zmroku" Tomasz Mościcki.

O jego książce w studiu Dwójki rozmawiali takżeJacek Wakar i Janusz Majcherek. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Juliusz Osterwa i jego ideał teatru

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 14:00
Stworzył nowy typ teatru, odległego od teatru gwiazdorskiego, z którego wyrósł. Zespół miał zorganizowaną pracę - a podczas objazdów także całe życie - na wzór reguły dominikańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraszewski i teatr zaangażowany

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 14:00
Minęła właśnie dwusetna rocznica urodzin Józefa Ignacego Kraszewskiego, autora "Starej baśni" i m.in. 23 sztuk teatralnych, grywanych z powodzeniem przez XIX-wieczne teatry amatorskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohdan Korzeniewski urzeczony pięknem świata

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 23:46
Dwadzieścia lat temu zmarł reżyser teatralny, krytyk i pedagog. "Życie pociągało mnie czym innym, niż faustycznym zagadnieniem bytu. Pociągało mnie swym niewiarygodnym pięknem" mówił.
rozwiń zwiń