X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kolekcjonowanie sztuki się nie opłaca"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 10:44
- Co z tego, że dzieło, za które zapłaciłem kiedyś 40 tysięcy kosztuje teraz trzy raz więcej. Tym bardziej nie chce go sprzedać - mówił w Dwójce Piotr Bazylko, autor książki "Przewodnik kolekcjonera sztuki najnowszej".
Audio
Obraz Radka Szlagi
Obraz Radka SzlagiFoto: materiały promocyjne/CSW

Kolekcjonowanie sztuki nie jest popularnym hobby. Powszechnie uważa się, że to zajęcie dla osób z grubym portfelem. Niektórzy kupowanie dzieł wschodzących gwiazd sztuki traktują jak inwestycję, jednak dla prawdziwego kolekcjonera jest to przede wszystkim potrzeba, wynikająca z pragnienia codziennego obcowania z pięknem.

- Pewien lekarz kolekcjoner robił swoim nowym nabytkom "test sypialni" - wspominała w Dwójce krytyk sztuki, Monika Małkowska. - Wieszał sobie tam obraz i przez dwa tygodnie sprawdzał, jak on na niego wpływa. Jeżeli dzieło drażniło i nie dawało pozytywnego bodźca, to obraz był wymieniany - dopowiadała.

Goszczący w audycji Jerzy Stelmach zwracał uwagę, że kolekcjonowanie sztuki, to pewnego rodzaju nałóg. - Kolekcjoner jest trochę jak alkoholik, który mówi, że wcale nie musi się napić, ale nogi same prowadzą go do restauracji - zauważał autor książki "Uporczywe upodobanie". Jednocześnie gość Barbary Schabowskiej zwracał uwagę, że nie trzeba mieć wielkich pieniędzy by zacząć kolekcjonować sztukę, przydaje się za to zdrowy rozsądek.

Czym się kierować przy budowaniu własnej kolekcji? Posłuchaj nagraniu audycji.

Zobacz więcej na temat: dzieła sztuki SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obraz Picassa sprzedany za ponad 28 mln funtów

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2013 06:23
Namalowana w 1932 roku "Kobieta siedząca przy oknie" znalazła nabywcę na aukcji w Londynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pobazgrano "Wolność wiodącą lud na barykady"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 13:45
Młoda kobieta, odwiedzająca oddział Luwru w mieście Lens na północy Francji, zniszczyła wystawiony tam słynny obraz Eugene'a Delacroix "Wolność wiodąca lud na barykady".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile potrzeba pieniędzy, żeby inwestować w wino?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 19:52
Wino to jedna z popularniejszych inwestycji alternatywnych. Bo butelka dobrego trunku z roku na rok jest coraz więcej warta.
rozwiń zwiń