X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Naukowe podstawy psychoterapii

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 08:00
Wraz z publikacją drugiego tomu "Zakazanej psychologii" Tomasza Witkowskiego powrócił temat skuteczności psychoterapii, jej podstaw naukowych oraz rzetelności samych psychoterapeutów.
Audio
  • Zakazana psychologia - dyskusja z udziałem dr. Tomasza Witkowskiego, dr. Rafała Styły, psychologa z UW, dr Huberta Suszka, psychologa UW, Tomasza Stawiszyńskiego, filozofa.(Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Naukowe podstawy psychoterapii
Foto: Glow Images/East News

Autor na kartach swojej książki demaskuje twierdzenia, które pod pozorem dobrych intencji, kryją błędne przekonania – są fałszywe a ich głosiciele kierują się rządzą zysku. Między innymi wskazuje na terapie pozbawione naukowych podstaw, czy krytycznie przygląda się psychologii sądowej. Zarzuca różnym popularnym pseudoterapiom brak empirycznych podstaw. Sięga po metaforę, którą niegdyś posłużył się Richard Feynman, porównujący nauki społeczne do kultu cargo. Miały one wielki wpływ na życie mieszkańców Nowej Gwinei a  niektóre przetrwały do dziś.

Czy współczesne nauki społeczne – w tym psychologia – przypominają kult cargo, są przemieszaniem elementów tradycyjnej wiedzy z proroctwami? Czy psychologowie są kapłanami kutu cargo? Jakie są naukowe podstawy psychoterapii i czy dziś faktycznie już nie musimy zadawać pytania – czy psychoterapia jest skuteczna a jedynie – „w jaki sposób przebiega proces terapeutyczny”?

Gośćmi Barbary Schabowskiej byli: dr Tomasz Witkowski, dr Rafał Styła, psycholog z UW, dr Hubert Suszek, psycholog UW, Tomasz Stawiszyński, filozof.

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA psychologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa skuteczna terapia dla schizofreników: awatary

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 14:00
Jak wynika z badań, jeśli chory na schizofrenię stworzy awatar dla głosu, który słyszy w głowie, będzie go słyszał rzadziej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martwe punkty: twoje odrażające zachowania, o których nawet nie wiesz

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 20:00
Wyzywające ubranie niedostosowane do okoliczności, gadatliwość, pochrząkiwanie, nadmierny krytycyzm, nieuzasadniona hojność, brak opanowania - wszystkie te zachowania i cechy mogą spowodować, że ludzie będą nas omijać szerokim łukiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wartościowy spotka wartościową. Singiel szuka dobrej rodziny

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 12:00
- To często nie jest egoizm, tylko wysoka samoocena. Singiel dużo inwestuje w siebie, rozwija się, jeździ po świecie, ma ciekawą pracę. Przez to, że widzi w sobie wartościowego człowieka, ma wysokie oczekiwania wobec drugiej osoby i wobec świata - mówiła socjolożka w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci z autyzmem mogą nie lubić ludzkich głosów

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 00:20
Przyczyny, symptomy i efekty autyzmu to jedna z nierozwiązanych zagadek medycyny. Badacze ze Stanfordu mają propozycję rozwiązania zagadki.
rozwiń zwiń