X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mistrz i Małgorzata". Bułhakow w krwiobiegu kultury

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 10:00
- "Mistrz i Małgorzata" to jeden z himalajskich szczytów literatury - przekonuje pisarz Paweł Huelle. - Dopóki będzie istniała ziemia, ta powieść będzie miała w kolejnych pokoleniach swoich miłośników.
Audio
  • "Mistrz i Małgorzata" - na czym polega fenomen powieści Bułhakowa (Strefa literatury/Dwójka)
Na zdjęciu kadr z serialu TVP Mistrz i Małgorzata w reżyserii Macieja Wojtyszko
Na zdjęciu kadr z serialu TVP "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Macieja WojtyszkoFoto: PAP

Dzieło Bułhakowa, choć pierwotnie zamknięte w ramy powieści, coraz częściej trafia na sceniczne deski. Uwiedziony powieścią Maciej Englert wystawił ją w 1987 roku. - W tamtych czasach "Mistrz i Małgorzata" to była książka, która pozwalała nam wrócić do normalności i zagospodarowywała przestrzeń myślenia przed zaśnięciem. Była ukojeniem i pomocą - tłumaczy reżyser.

W audycji Paweł Huelle wspomina, w jakich okolicznościach po raz pierwszy zetknął się z "Mistrzem i Małgorzatą" i dlaczego była to dla niego narkotyczna lektura, reżyser Andrzej Maria Marczewski wyjaśnia dlaczego po raz ósmy zdecydował się zaadaptować scenicznie tekst Bułhakowa, a pisarz Łukasz Orbitowski zdradza, dlaczego ta powieść spodoba się pokoleniu "ze smartfonami w dłoniach".

>>>Posłuchaj "Mistrza i Małgorzaty" w interpretacji Marka Kondrata<<<

***

Tytuł audycji: Strefa literatury

Prowadzi: Anna Lisiecka

Goście: Margarita Rajewa Marianowicz (żona cenionego poety i dramaturga Antoniego Marianowicza), Andrzej Maria Marczewski (reżyser), Maciej Englert (reżyser), Paweł Huelle (pisarz), Łukasz Orbitowski (pisarz), Jan Bończa-Szabłowski (krytyk teatralny)

Data emisji: 6.08.2015

Godzina emisji: 22.00

kul/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nabokov nie cenił Sołżenicyna jako pisarza

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 22:00
Amerykańska dziennikarka Andrea Pitzer w wydanej niedawno "Ukrytej historii Vladimira Nabokova" zestawia autora "Lolity" z innym rosyjskim pisarzem Aleksandrem Sołżenicynem. Czy takie porównanie ma sens?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato w Baden

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 12:00
Opowieść o rosyjskiej historii najnowszej to nieznane - i odkryte po latach - arcydzieło Leonida Cypkina, które przyniosło autorowi pośmiertną sławę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

50 x "Mistrz i Małgorzata". Czyta Marek Kondrat

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 14:00
Tajemnicza, nieszczęsna, piękna, śmieszna i tragiczna zarazem powieść Michaiła Bułhakowa była naszą lekturą w cyklu "Książka do słuchania".
rozwiń zwiń