X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gertruda Stein. Amerykanka w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 18:24
"Strefa literatury" poświęcona była niezwykłej pisarce, kolekcjonerce sztuki, przyjaciółce artystów i pisarzy, której 145. rocznica urodzin minęła 3 lutego.
Audio
  • Fragmenty audycji o Gertrudzie Stein (Strefa literatury/Dwójka)
Gertrude Stein
Gertrude SteinFoto: Biblioteka Kongresu USA/domena publiczna

To Amerykanka, która większość życia spędziła w Paryżu. Zazwyczaj kiedy o niej myślimy, w pierwszej kolejności pojawia się jej paryski salon przy Rue de Fleurus 27, który gościł między innymi wspomnianych już Pabla Picassa, Henriego Matisse'a, Ernesta Hemingwaya, Ezrę Pounda czy Scotta Fitzgeralda. Zwykle dopiero później pojawia się myśl o jej własnej awangardowej twórczości.

O tym, jak postrzegają Gertrude Stein rozmawialiśmy z jej tłumaczami – Adamem Wiedemannem i Adamem Zdrodowskim oraz Agnieszką Małgowską i Moniką Rak z Damskiego Tandemu Twórczego, które wystawiły nieco ponad rok temu spektakl, nanooperę o Gertrudzie Stein i Alicji B. Toklas. A więc – czy była przede wszystkim poetką, pisarką, może feministką, czy inspiratorką życia kulturalnego Paryża I połowy XX wieku?

***

Tytuł audycji: Strefę literatury 

Prowadzi: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Data emisji: 10.02.2019

Godzina emisji: 20.00

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Amos Oz – opowieści o miłości i mroku

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 20:00
W audycji "Strefa literatury" rozmawialiśmy o jednym z najwybitniejszych współczesnych pisarzy izraelskich, który zmarł 28 grudnia w wieku 79 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obraz mężczyzny w nowych polskich powieściach

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 11:38
W audycji "Czytelnia" przyjrzeliśmy się bohaterom książek "Wysokie Chmury" Alana Sasinowskiego oraz "Mim" Szymona Słomczyńskiego. 
rozwiń zwiń