X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zofia Rydet. Genialna starsza pani z aparatem

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 16:00
– To fascynujące fotografie. Trudno je opisać, bo ich siła bierze się czasem z detali czy zestawień – mówił Karol Hordziej, kurator wystawy "Zofia Rydet. Zapis 1978-1990".
Audio
  • Zofia Rydet i jej fotograficzny cykl "Zapis socjologiczny" (Opowieści po zmroku/Dwójka)
Wystawa fotografii Zofii Rydet zorganizowana w 2011 r. z okazji 100. rocznicy urodzin artystki
Wystawa fotografii Zofii Rydet zorganizowana w 2011 r. z okazji 100. rocznicy urodzin artystkiFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Zofia Rydet zajęła się fotografią, mając ponad 40 lat, a najważniejszy projekt fotograficzny "Zapis socjologiczny" rozpoczęła w wieku 67 lat. Na ten cykl składa się około 20 tysięcy zdjęć, wykonanych w ponad stu miejscowościach. Na wystawie, którą można oglądać w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zgromadzono około 900 obiektów.

Autorka "portretu ludzkiej rodziny we wnętrzu" stała się bohaterką filmu "Nieskończoność dalekich dróg" Andrzeja Różyckiego. Reżyser obrazu wspominał m.in. charyzmę Zofii Rydet, a także to, że z początku bał się jej starości i zgarbionej sylwetki, która potem jednak zachwyciła go swoiście "ptasim" sposobem poruszania się.

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku

Przygotowała: Aleksandra Łapkiewicz

Goście: Maria Sokół-Augustyńska i Zofia Augustyńska-Martyniak (Fundacja im. Zofii Rydet), Anna Beata Bohdziewicz (fotografka i publicystka), Karol Hordziej (kurator ekspozycji "Zofia Rydet. Zapis 1978-1990")

Z nagrań archiwalnych: Zofia Rydet (autorka fotografii) , Andrzej Różycki (fotograf, autor filmu "Nieskończoność dalekich dróg")

Data emisji: 16.11.2015

Godzina emisji: 21.30

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolaże Dziaczkowskiego. Alternatywna wizja europejskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 15:00
- Stały motyw jego twórczości to podróż, choćby do wyimaginowanego świata utkanego z elementów historii sztuki - opowiadał Karol Hordziej, kurator monograficznej wystawy prac Jana Dziaczkowskiego w warszawskiej Zachęcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fotografia ożywia podejrzane kreatury"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 15:51
- Tadeusz Kantor był świadomy tego, że za pomocą fotografii można wyłowić jedynie karykatury rzeczywistości - podkreślała w Dwójce kuratorka krakowskiej wystawy "Niemożliwość obecności".
rozwiń zwiń