Ewy Zarzyckiej sposób na sztukę

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 12:49
Bohaterką "Opowieści po zmroku będzie jedna z najciekawszych polskich performerek, która w swoich wystąpieniach wygłasza teksty i snuje rozważania dotyczące sztuki, kondycji artysty i procesu twórczego.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Boris Rabtsevich

sztuka 1200.jpg
Przewodnik po sztuce współczesnej

"Nie jestem Zofią Rydet" mówi o sobie w warszawskiej Galerii Studio gdzie można oglądać jej wystawę, a w radiowej audycji pozwala nam zajrzeć do swoich notatek, opowiada o warsztacie, miłości do sztuki i wątpliwościach, które ją ukształtowały.

***

Na audycje "Opowieści po zmroku" zapraszamy w poniedziałek (12.02) w godz. 21.30-22.00. Program przygotowała Aleksandra Łapkiewicz-Kalinowska.

bch

Zobacz więcej na temat: performance
Czytaj także

Pantomima. "To coś więcej niż niemówienie"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 11:56
- Pantomima to ruch, ale nie taniec. To sztuka performatywna, w której pojęcia da się wyrazić bez używania słów. Przy czym to sztuka ukazywania myśli, budowania sytuacji, kontekstów. To dialog z widzem - tłumaczył Bartłomiej Ostapczuk z Warszawskiego Centrum Pantomimy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Women". Spotkanie z Sashą Waltz

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 18:00
W "Wybieram Dwójkę" z wybitną niemiecką choreografką rozmawialiśmy o spektaklu "Women", w którym Sasha Waltz razem z 20 tancerkami bada rytuały kobiecości oraz związane z nimi wyobrażenia na temat ciała.
rozwiń zwiń