Jak smakują smażone kotki? Poznaj dania z dzikich roślin

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 14:00
- Zamiast walczyć z chwastami przy pomocy chemikaliów, lepiej je zjeść - radziła w Dwójce Małgorzata Kalemba-Dróżdż, doktor biochemii i autorka książek kulinarnych.
Audio
  • Małgorzata Kalemba-Dróżdż o jadalnych roślinach (Droga przez mąkę/Dwójka)
Kotki leszczyny
Kotki leszczynyFoto: Shutterstock/nnattalli

Ekspertka dzieliła się w audycji "Droga przez mąkę" przepisami na rośliny, których na ogół nie dostaniemy na targu warzywnym. Jedną ze smaczniejszych wiosennych potraw są smażone kotki: - Mogą być olchowe albo brzozowe albo leszczynowe - mówiła Małgorzata Kalemba-Dróżdż. - Kotki to męskie kwiatostany drzew, które męczą alergików. Po przesmażeniu są zazwyczaj nieszkodliwe. Zanurzone w cieście naleśnikowym zamieniają się w fajne czipsy.

Ekspertka radziła, jak odróżnić pyszny czosnek niedźwiedzi od niebezpiecznej konwalii. Małgorzata Kalemba-Dróżdż podpowiedziała też, jak zrobić pyszną lemoniadę pokrzywową oraz jak smacznie zagospodarować mniszka lekarskiego.

***

Tytuł audycji: Drogę przez mąkę 

Prowadził:  Łukasz Modelski

Gość: Małgorzata Kalemba-Dróżdż (doktor biochemii i autorka książek kulinarnych)

Data emisji: 27.04.2019

Godzina emisji: 12.30

mko/bch

Czytaj także

Alain Passard: kuchnia warzywna zbliża nas do malarstwa i mody

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 14:00
- Miałem trzy gwiazdki gotując z mięsem i to wszystko zmieniłem, poświęciłem, żeby gotować z warzyw. To pozostanie w historii kuchni - mówił w Dwójce szef paryskiej restauracji uhonorowanej trzema gwiazdkami Michelin.
rozwiń zwiń