Etyczna produkcja win

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2022 10:10
Co zrobić, żeby obniżyć ślad węglowy związany z produkcją wina? Jaki rodzaj opakowań może w tym pomóc? Co zrobić z transportem? I jaka jest w tym rola.. owiec?
Winorośl jesienią wygląda niezwykle malowniczo
Winorośl jesienią wygląda niezwykle malowniczoFoto: Shutterstock/panophotograph

Gośćmi "Drogi przez mąkę" były Katarzyna Solańska i Anna Kotlińska-Bubała - wiceprezeski Stowarzyszenia Kobiety i Wino, które tegoroczną Jesień Enologiczną organizuje pod hasłem "Klimatycznie o winie".

Tak o wydarzeniu piszą jego organizatorki:

Porozmawiamy o zmianach klimatycznych, które mają znaczący wpływ na świat wina. Niekiedy wymagają wprowadzenia do uprawy nowych odmian winorośli, wymuszają zmiany w przepisach apelacyjnych. Innym razem odpowiadają za tworzenie się nietypowych i niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, które bezpośrednio zagrażają winnicom. Zastanowimy się wspólnie czy rzeczywiście hybrydy są już passe czy jednak nadal stanowią o przyszłości polskiego winiarstwa. Nie zabraknie spotkań ze specjalistami różnych branż, gorących dyskusji, ciekawych prelekcji i degustacji. Będziemy rozmawiać przede wszystkim o winach naturalnych, biodynamicznych, niskointerwencyjnych.

Posłuchaj
26:58 2022_10_16 11-00-08_PR2_Droga_przez_make.mp3 Etyczna produkcja win (Droga przez mąkę/Dwójka)

 

***

"Droga przez mąkę" to erudycyjny program kulinarny na temat związku kuchni z cywilizacją.

Autor programu, Łukasz Modelski, będzie omawiać z gośćmi wątki kulinarne w literaturze i w innych sztukach. Ponadto: recenzje książek kucharskich, kulinarnych, kulinarno-podróżniczych etc. Na zakończenie utwór muzyczny z krótkim omówieniem, muzyka wyłącznie klasyczna, jej autorski wybór "pasujący" do głównego dania, czyli tematu kulinarnego omawianego w programie.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadził: Łukasz Modelski

Goście: Katarzyna Solańska i Anna Kotlińska-Bubała - wiceprezeski Stowarzyszenia Kobiety i Wino

Data emisji: 16.10.2022

Godzina emisji: 11.00

mg

Czytaj także

Jesienne wycieczki rowerowe. Sprawdź nasze propozycje tras

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 11:05
Wciąż jeszcze jest czas, by wsiąść na rower i ruszyć w nieznane. Jesień zapewnia piękne, kolorowe widoki, ale może być też pogodowym wyzwaniem. 
rozwiń zwiń