Polskie Radio
Section05
zmiany klimatyczne

Miejskie strachy, które wprowadzają chaos i blokują zmiany

Miejskie strachy, to temat, który wydaje się odległy od kwestii klimatycznych i ich zmian. Ale tylko pozornie: plotki, pogłoski, przeinaczenia albo zwykłe kłamstwa i dezinformacja dotyczące niektórych tematów, potrafią sprawić, że narasta opór, który blokuje albo co najmniej spowalnia zmiany mające uczynić miasta bardziej odpornymi na zmiany klimatu, a przez to zdrowszymi i przyjaznymi dla mieszkańców.
Zobacz więcej na temat:  miasto miasto przyszłości motoryzacja dezinformacja Rafał Trzaskowski Paulina Górska george soros teoria spiskowa Trójka

Zmiany klimatyczne. Ekolog: zrobiliśmy wszystko, aby Ziemia stała się szklarnią

- W ubiegłym roku emisje gazów cieplarnianych wzrosły o 1,1 proc. Żebyśmy byli bezpieczni, to powinny spadać o ponad 8 proc. każdego roku. Świat polityki realizuje scenariusz "biznes jak zwykle". Emitujemy gazy cieplarniane, wycinamy drzewa, regulujemy rzeki. To jest droga donikąd - mówił w Polskim Radiu 24 ekolog z Uniwersytetu Śląskiego prof. Piotr Skubała.
Zobacz więcej na temat:  pogoda susza upały Polskie Radio 24

Pływające miasto na Malediwach. Jak uciec przed rosnącym poziomem wód?

Na Malediwach powstaje największe na świecie pływające miasto. Może zamieszkać w nim 20 tysięcy osób. - To nie jest rozwiązanie, które pozwoli nam uciec przed rosnącym poziomem wód - zauważa Janusz Mizerny, autor ekobloga green-projects.pl. - Zagrożone są miliony osób - mieszkańcy krajów wyspiarskich i terenów nadmorskich. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński ekologia malediwy kryzys klimatyczny morza oceany