X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europejskie badania zabytków muzyki dawnej

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2017 15:13
W audycji "Magazyn Europejski" mówiliśmy m.in. o projekcie "SoundMemories - przeszłość muzyczna w późnośredniowiecznej i wczesnonowożytnej Europie".
Audio
  • Europejskie badania zabytków muzyki dawnej (Magazyn europejski/Dwójka)
Fragment obrazu Gitarzysta Jeana-Baptiste Greuze ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie
Fragment obrazu "Gitarzysta" Jeana-Baptiste Greuze ze zbiorów Muzeum Narodowego w WarszawieFoto: Wikipedia/domena publiczna

Utrecht, Cambridge, Heidelberg, Praga i Warszawa - te miasta połączył międzynarodowy projekt "SoundMemories", finansowany przez europejską sieć HERA. Przedstawiciele wydziałów muzykologicznych w ramach projektu przyglądają się formom obecności muzyki dawnej, rozpatrywanym zarówno z punktu widzenia sposobów ich konserwacji, przekazywania i transformacji, jak i pełnionych funkcji religijnych i społecznych. - Polscy naukowcy zajęli się repertuarem muzycznym późnego średniowiecza i wczesnej nowożytności w Europie Środkowej oraz we Włoszech - opowiadał lider warszawskiego zespołu badaczy prof. Paweł Gancarczyk.

Pozostałe tematy audycji:

  • Coraz więcej polskich instytucji aplikuje do programu Kreatywna Europa. - W ubiegłym roku najwyżej oceniono projekt Fundacji Arton - ponformowała Katarzyna Zalewska z warszawskiego biura Kreatywnej Europy.
  • The European Festivals Association (EFA) działa w 40 krajach, skupiając organizatorów 100 różnorodnych wydarzeń. Członkowie stowarzyszenia spotykają się w różnych miejscach w Europie, przyznawane są także wyróżnienia. Laureatem takiej nagrody jest m.in. poznański Festiwal Malta. Do EFA należą między innymi BBC Proms, Berliner Festspiele i Festiwal Aix-en Provance, a Festiwal Misteria Paschalia ubiega się o członkostwo. O działalności i znaczeniu sieci mówili Robert Piaskowski - zastępca dyrektora ds. programowych Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz Lenhart Deroo z EFA.
  • Brytyjski plan wyjścia z UE oraz wybory nowego przewodniczącego PE - to najważniejsze w tym tygodniu tematy w prasie europejskiej. Komentarze francuskich i brytyjskich gazet śledzili Marek Brzeziński i Adam Dąbrowski.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski 

Poprowadzi: Tomasz Mościcki

Data emisji: 21.01.2017

Godzina emisji: 15.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najświętsza Maryja Panna w muzyce dawych mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 13:22
W ostatnią niedzielę Adwentu skupiliśmy się na postaci matki Jezusa Chrystusa, której poświęcona jest zarówno liturgia bliskich już świąt, jak też wspaniały bogaty rozdział muzyki europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowoczesność i źródła. Z dziejów muzyki dawnej

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 15:29
Co oznaczają style prima i seconda pratica? O tym rozmawialiśmy w audycji "Między dźwiękami".
rozwiń zwiń