Miłość i energia. O.S.T.R. o swoim życiu

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 12:00
- Kluczem do tej książki jest miłość - podkreślała Iwona Rusek, opowiadając o "Brzydkim, złym i szczerym" Adama Ostrowskiego.
Audio
  • O "Brzydkim, złym i szczerym" Adama Ostrowskiego oraz o "Teorii opanowywania trwogi" Tomasza Organka (Czytelnia/Dwójka)
Okładki książek
Okładki książekFoto: mat. promocyjne

O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski, ikona polskiego rapu, od początku lat dziewięćdziesiątych konsekwentnie utrzymuje, że nie wyobraża sobie, by mógł robić coś innego. "Brzydki, zły i szczery" to pierwsza autobiografia największego polskiego rapera.

- Na początku jest tu miłość, która jest pasją do muzyki. Miłość szalona, taktyczna, obłąkańcza, nienasycona - mówiła Iwona Rusek. 

O muzyce, o której opowieść jest wciąż tle historii życia Adama Ostrowskiego, mówił również Piotr Kofta. - Gatunek uważany za muzykę afroamerykańską, gettową, tworzoną z natury rzeczy przez różnych ludzi wykluczonych, nagle stał się chyba najciekawszym nurtem muzyki alternatywno-rozrywkowej w Polsce. Nieustająco dzieją się tu rzeczy ciekawe i ta energia w tej książce jest.

Zapraszamy do wysłuchania recenzji książki "Brzydki, zły i szczery", jak również "Teorii opanowywania trwogi" Tomasza Organka.

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Iwona Rusek i Piotr Kofta

Data emisji: 22.06.2019

Godzina emisji: 12.30


Czytaj także

Houellebecq i LeDuff - nieznośny urok dekadencji

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 16:25
W audycji recenzowaliśmy książki "Shitshow! Ameryka się sypie, a oglądalność szybuje" Charliego LeDuffa oraz "Serotonina" Michela Houellebecqa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proza ukraińska. Literackie obrazy namiętności

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 15:15
W "Czytelni" rozmawialiśmy o książkach "Kochankowie Justycji" Jurija Andruchowycza i "Wyspa" Żanny Słoniowskiej.
rozwiń zwiń