X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życiowy Baricco i zabawny Magris

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 12:00
- Książka "Trzy razy o świcie" to mapa drogowa życia, od początku do końca. Nie ma tu moralistyki i złotych myśli - Piotr Kofta mówił w Dwójce o nowej książce Alessandro Baricco.
Audio
  • Recenzje książek Alessandro Baricco "Trzy razy o świcie" oraz "Migawki" Claudio Magrisa (Czytelnia/Dwójka)
Okładki książek
Okładki książekFoto: materiały prasowe

"Trzy razy o świcie" to opowieść o spotkaniach Mary Ho Pearson i Malcolma Webstera. Miejsce jest zawsze to samo, ale wiek bohaterów inny. W pierwszej opowieści obie postacie mają około czterdziestu lat, w drugiej – ona jest nastolatką, a on przekroczył już sześćdziesiątkę, w trzeciej – Malcolm ma trzynaście lat, a Mary Ho pięćdziesiąt sześć. - To książka złożona z krótkich treściwych dialogów napisanych z napięciem z ikrą. Jest w tych historiach tajemnica do odkrycia - recenzowała Magdalena Mikołajczuk.

Duże ciepłych słów powieść Alessandro Baricco zebrała także od Piotra Kofty: - Mechaniczny koncept służy tu  uwydatnienieniu historii o losie ludzkim. Jest to fajnie zrobione, do uważnego czytania.

W audycji rozmawialiśmy również o tomie "Migawki" Claudio Magrisa. To krótkie zapiski na temat małych i dużych wydarzeń z życia publicznego i prywatnego, polityki, sztuki, podróży, przeżyć autora. Recenzenci Dwójki zwrócili uwagę na anegdotyczny ton tych historyjek, a także dzielili się swoimi ulubionymi migawkami Magrisa.

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Magdalena Mikołajczuk i Piotr Kofta

Data emisji: 13.07.2019

Godzina emisji: 12.30

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Klub snów" i "Doktor Bianko". Krótka forma po polsku

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 13:53
- Jest to zbiór świetnych migawek z codzienności typu kolejka do kasy w supermarkecie i jakiś zatarg między ojcem a córką. Jest dużo scen z sąsiadami z bloku. Ktoś ma demencję i ciągle mu się zdaje, że w domu są obcy, ktoś inny samotnie czeka na zaproszenie od córki i wnuków. Są to raczej rzeczy niewesołe, pokazujące różne braki, ale podane w taki wyciszony sposób - mówiła Magdalena Mikołajczuk o opowiadaniach Maćka Bielawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piąty wymiar" i "Kobold". Powieści zza południowej granicy

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 13:12
W "Czytelni" sięgnęliśmy tym razem po książki dwójki czeskich autorów: Martina Vopěnki i Radki Denemarkovej. 
rozwiń zwiń