Literackie portrety mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 12:30
"Marny" Andrew Seana Greera oraz "Nocny prom do Tangeru" Kevina Barry’ego – to książki, które omawialiśmy w najbliższej "Czytelni".
Audio
  • Literackie portrety mężczyzn (Czytelnia/Dwójka)
okładki książek
okładki książekFoto: mat. prom.

Tytułowy bohater książki Andrew Seana Greera, Artur Marny, niedługo skończy pięćdziesiąt lat. "Jego życie jako powieściopisarza jest co najmniej nieudane. Gdy otrzymuje zaproszenie na ślub od swojego byłego chłopaka, z którym był przez dziewięć lat, nie wie, co ma zrobić. Nie może go przyjąć, bo sytuacja będzie niezręczna, nie może tak po prostu odmówić, bo wyglądałoby to żałośnie. Zaczyna więc akceptować zaproszenia na konferencje, wykłady i inne wydarzenia literackie na całym świecie…". (mat. wydawcy)

Z kolei w książce Kevina Barry’ego "dwóch mężczyzn czeka w porcie w Algeciras na tytułowy nocny prom do Tangeru. Wpadli na chwilę, ale ich pobyt w dworcowej poczekalni zamienia się w całonocne czuwanie. Jak i po co się tam znaleźli, co ich łączy? Podczas tej jednej nocy poznamy historię ich całego, nierozerwalnie zespolonego z sobą życia". (mat. wydawcy)

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Iwona Rusek i Piotr Kofta

Data emisji: 28.03.2020

Godzina emisji: 12.30

Czytaj także

Nowości w polskiej prozie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 13:54
W "Czytelni"tym razem recenzowaliśmy książki "Krew i honor" Michała Zygmunta oraz "Żywopłoty" - literacki debiut Marii Karpińskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literackie nowości z Czech

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 14:47
W "Czytelni" wraz z Magdaleną Mikołajczuk i Piotrem Koftą recenzowaliśmy nowości czeskiej prozy: "Gorzki świat" Josefa Škvoreckiego oraz "Mapę Anny" Marka Šindelki. 
rozwiń zwiń