REKLAMA

Ostra jazda śląskich punków i warszawska Ochota z humorem

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 13:00
W kolejnej "Czytelni" dwa debiuty. Zajrzeliśmy do książek "Weltschmerz hardcore" Wojciecha Kozielskiego i "Baśka" Wojtka Friedmanna.
Okładki książek
Okładki książekFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
28:49 _PR2_AAC 2020_06_20-12-31-25.mp3 Recenzja książek "Weltschmerz hardcore" Wojciecha Kozielskiego i "Baśka" Wojtka Friedmanna (Czytelnia/Dwójka)

 

Powieść Friedmanna zabiera nas na warszawską Ochotę, gdzie po latach w niezwykłych okolicznościach spotkają się jej mieszkańcy.

Tymczasem "Weltschmerz Hardcore" Wojciecha Kozielskiego to, jak czytamy w nocie wydawniczej, rozgrywająca się na dwóch płaszczyznach czasowych opowieść o współczesnym Londynie i zapyziałym przemysłowym miasteczku na Śląsku w latach 80. O pragnieniu wolności i wojnie z próbującym ją odebrać systemem. O miłości, przyjaźni, pasji i punkrocku.

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Data emisji: 20.06.2020

Godzina emisji: 12.30

Czytaj także

"Kwestia ceny". Zygmunt Miłoszewski: chciałem nawiązać do klasycznej powieści przygodowej

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 10:58
- Wiedziałem, że szukam jakiejś tajemnicy z przeszłości. Zacząłem się więc cofać: PRL za wcześnie, II wojna światowa zbyt wyświechtana. Gdy dotarłem do przełomu XIX i XX wieku, pomyślałem "a może ci zesłańcy"? - mówił w Dwójce powieściopisarz, autor książkowego thrillera pt."Kwestia ceny".
rozwiń zwiń