Zaskakujące życiowe porady i walka o przetrwanie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 13:00
W kolejnej audycji nasi eksperci Magdalena Mikołajczuk i Piotr Kofta zajrzeli do książek "Życie bez końca" Frédérica Beigbedera oraz "Kolory ognia" Pierre'a Lemaitre'a. 
Okładki książek
Okładki książekFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
28:24 [ PR2]PR2 (mp3) 22 listopad 2020 12_30_27.mp3 Magdalena Mikołajczuk i Piotr Kofta o książkach "Życie bez końca" Frédérica Beigbedera oraz "Kolory ognia" Pierre'a Lemaitre'a (Czytelnia/Dwójka)

Luty 1927 roku. Cały Paryż zbiera się na pogrzebie wpływowego milionera, Marcela Péricourta. Jego finansowe imperium ma przejąć wnuk, ale los decyduje inaczej… Jednego dnia załamuje się całe życie córki Marcela, Madeleine, a ona sama orientuje się, że nie zostało jej nic, prócz nędzy i upadku - czytamy w opisie książki Pierre'a Lemaitre'a "Kolory ognia".

Czytaj także:

Piękno i okrucieństwo. Bieguny Józefa Czapskiego

Obrazy Cézanne'a, czyli witaminy dla Rilkego

W "Życiu bez końca" Frédérica Beigbedera znajdujemy zaskakujące tezy, wartką akcję, żywy, potoczny język. Przy okazji dowiadujemy się masę rzeczy z takich dziedzin jak genetyka, medycyna, demografia… Ale to jest POWIEŚĆ!

- Ta książka opowiada o tym, co zrobiłem, by nie umrzeć tak głupio jak wszyscy. Nie ma mowy, żeby odejść z tego świata bez żadnej reakcji - zanotował Frédéric Beigbeder.

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Data emisji: 22.11.2020

Godzina emisji: 12.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcel Proust. Pisać aż do końca

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 06:07
Francuski pisarz zmarł 18 listopada 1922 roku w Paryżu. Na krótko przed śmiercią ukończył dzieło swego życia, czyli słynną siedmiotomową powieść "W poszukiwaniu straconego czasu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Ekier: do "Księgi Koheleta" wracam cyklicznie

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 14:30
- Gdybym mógł wziąć ze sobą tylko jedną rzecz na bezludną wyspę to byłaby ta pozycja. "Księga Koheleta" jest dla mnie utworem niezwykłym. To księga, która pokazuje, jak pisał o niej Miłosz, pewne rzeczy, które dzieją się w kółko, cyklicznie - opowiadał na antenie Dwójki Jakub Ekier, poeta, eseista i tłumacz.   
rozwiń zwiń