Lektury pełne samotności

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 13:00
W niedzielnej "Czytelni" nie zabraknie nowych lektur. Pod lupę znalazł się "Halibut na Księżycu" Davida Vanna oraz "Sny o pociągach" Denisa Johnsona.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay.com/ Bronisław Dróżka

Posłuchaj
30:39 Czytelnia 2021_02_21-12-29-57.mp3 Omówienie książek "Halibut na Księżycu" Davida Vanna oraz "Sny o pociągach" Denisa Johnsona (Czytelnia/Dwójka)

 

"Halibut na Księżycu"

To literacka odpowiedź autora na samobójczą śmierć ojca. Czytelnicy mogą zagłębić się w ponury świat głównego bohatera. Łatwo dostrzec w nim postać Vanna. Historia staje się tym mroczniejsza, im bardziej uświadamiamy sobie jej prawdziwe zakończenie.

"Sny o pociągach"

Metaforyczna opowieść, o stracie, samotności i trudach związanych z pogodzeniem się z upływem czasu. Książka pełna jest pięknego języka, empatii i paradoksów ludzkiej natury

Powyższe opisy pochodzą od wydawców.

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Data emisji: 21.02.2021

Godzina emisji: 12.30


  

Czytaj także

Poza marginesem (do)świadczeń

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 13:00
Recenzenci "Czytelni" tym razem sięgnęli po literaturę faktu. Omówione reportaże dotykają jakże ważnego w dobie kryzysu problemu pracy, związanych z nią praw i wynagrodzenia. To historie ludzi żyjących poza marginesem świadczeń socjalnych, historie często dramatyczne, historie wokół nas.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Debiuty krakowskich twórców

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 12:30
W "Czytelni" rozmawialiśmy o dwóch debiutach twórców, pochodzących z Krakowa. Omówiliśmy "Koniec świata na mojej ulicy" Jakuba Ciećkiewicza oraz "Bestiariusz nowohucki" Elżbiety Łapczyńskiej.
rozwiń zwiń