X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Argentyński akordeon. Transmisja koncertu Chango Spasiuka

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 09:00
Koncert zespołu słynnego Chango Spasiuka, jednego z najważniejszych przedstawicieli nowej argentyńskiej muzyki folkowej.
Audio
  • Z argentyńskim muzykiem Chango Spasiukiem rozmawia Anna Szewczuk (Poranek Dwójki)
Chango Spasiuk
Chango SpasiukFoto: Henryk Kotowski, lic. CC, wikipedia

Podstawą twórczości Chango Spasiuka jest chamamé, tradycyjna muzyka jego ojczyzny, północno-argentyńskiego regionu Misiones. Wprowadził ją na światowe estrady, na których koncertuje intensywnie od roku 2001. Udało mu się przekształcić ludowy styl argentyński w wysoko rozwiniętą formę sztuki. Jest często porównywany ze swoim sławnym krajanem - Astorem Piazzollą, który niegdyś połączył tango z jazzem i elementami muzyki klasycznej.

Chango Spasiuk wspominał w "Poranku Dwójki" czasy swojej młodości, gdy uczył się muzyki od ojca i wujków, którzy grywali na weselach. - Trwały one czasem przez dwa dni i dwie noce, a grało się wciąż jedną melodię – mówił muzyk. – Chodzi o to, by być w zgodzie ze sobą, być szczęśliwym, by zachować ten stan ducha przysłuchując się jednemu utworowi – dodał.

Chango Spasiuk tłumaczył, że jego najnowsza płyta "Pynandi" ("Bosy") – nie oznacza jedynie, że jego dzieciństwo, podobnie jak większości rówieśników w Argentynie, było biedne, że jego rodziny nie było stać na to, by mu kupić buty, ale że żył w ciepłym kraju i z rozrzewnieniem wspomina czas swojej młodości, gdy mógł biegać boso.

***

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59, 00-977 Warszawa)

Chango Spasiuk z zespołem: Chango Spasiuk - akordeony; Marcos Villalba - instrumenty perkusyjne, gitara; Diego Arolfo - śpiew, gitara; Pablo Farhart - skrzypce

***

Na transmisję koncertu w "Filharmonii Dwójki" w  środę (11.03) w godzinach 19.00-21.30 zapraszają Anna Szewczuk i Piotr Kędziorek.

materiały promocyjne/pp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chciał być jak Jan Tomaszewski. W końcu zakochał się w Piazzolli

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 12:00
- Uznawanie akordeonu za mało poważny instrument to nieporozumienie. W naszym repertuarze jest ponad 200 koncertów z orkiestrą! To więcej niż w przypadku niejednego bardziej "klasycznego" instrumentu - wyjaśniał w audycji "Five o'clock" Klaudiusz Baran. Zobacz wideo!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieokiełznane tango. Zatańcz nim minie karnawał

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 16:39
Zdaniem Marii Szabłowskiej dwoma najbardziej wyrazistymi tańcami świata są rock'n'roll i tango. Ale tylko to ostatnie sprawia, że burzy się krew.
rozwiń zwiń