X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bluszcz: poza Warszawą zaczyna się inna planeta

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 10:00
- W mniejszych miastach dyrektorzy prowadzą ciągła walkę z władzami samorządowymi lub się z nimi układają - mówił aktor przez lata związany z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.
Audio
  • Rozmowa z twórcami teatru o jego publicznej misji oraz o znaczeniu dyrektorów scen (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Przemysław Bluszcz współtworzył niemal od zera Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Przemysław Bluszcz współtworzył niemal od zera Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w LegnicyFoto: Grzegorz Śledź/PR2

- Naturalnie politycy chcą mieć wpływ na ośrodki kultury. Oni działają jednak w rytmie wyborczym, a teatr potrzebuje zupełnie innej perspektywy czasowej - podkreślał Przemysław Bluszcz.

- Kulturotwórcza rola rozłożona jest na wiele lat. Legnica to znakomity przykład: przez dwa pierwsze sezony nikt tam nie przychodził, a potem teatr stał się jednym z najważniejszych punktów na mapie - zgodził się z nim reżyser Łukasz Kos. - Tak rozumianej misji nie da się realizować w warunkach ciągłych zmian dyrekcji i politycznych nacisków - dodał.

Dlatego zdaniem innego reżysera Piotra Cieplakiem bycie dyrektorem to "okropne zajęcie". - Najmądrzejszą moją decyzją było zrezygnowanie z prowadzenia Teatru Rozmaitości po jednym sezonie - powiedział, dodając, że tylko jeden zawód jest gorszy...

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzenie: Jacek Wakar

Goście: Andrzej Churski (desygnowany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na dyrektora Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu), Monika Krzywkowska, Przemysław Bluszcz (aktorzy), Piotr Cieplak, Łukasz Kos (reżyserzy teatralni)

Data emisji: 27.05.2015

Godzina emisji: 18.00

mm/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opera w czasach kryzysu. Bilet za 700zł?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 22:00
- Tyle by kosztował, gdyby Opera Bałtycka w Gdańsku została pozbawiona wsparcia publicznego – powiedział dyrektor Marek Weiss. Dokąd może doprowadzić redukcja budżetów polskich oper?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mickiewicz znowu wrogiem państwa polskiego?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 17:00
- "Dziady" to dzieło zaprzeczające logice "państwa komercyjnego”. Dlatego znów mamy problem z ich wystawieniem - argumentował dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skandal w Toruniu. Teatry politycznym łupem?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 16:00
- Po raz pierwszy w historii konkursów na dyrektorów teatrów nastąpiło ostentacyjnie zlekceważenie idei tego przedsięwzięcia - oburzał się w Dwójce Piotr Tomaszuk z Teatru Wierszalin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa stawia na teatr autorski

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 15:15
- Teatry tego typu sprawiają, że o mieście jest głośno za granicą - mówił o filozofii współpracy między ratuszem a stołecznymi teatrami publicznymi wiceprezydent m. st. Warszawy Jarosław Jóźwiak.
rozwiń zwiń