REKLAMA

Kinga Preis: przez stres chciałam rzucić aktorstwo

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2016 15:00
- Myśl o odejściu z zawodu dotarła do mnie z całą mocą podczas recitalu pewnej amerykańskiej artystki - wspominała w Dwójce wybitna aktorka.
Audio
Kinga Preis
Kinga PreisFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

- Nie pamiętam nazwiska tej pani, ale poruszała się na scenie z ogromną swobodą i widać było, że ma radość z występowania - opowiadała Kinga Preis. - Tymczasem ja, zamiast rozkoszować się przedstawieniem, popadłam w rodzaj odrętwienia, bo, grając, nigdy nie czułam się tak jak ona.

W audycji aktorka opowiadała, w jaki sposób udało jej się odzyskać przyjemność z grania. Dzieliła się też swoimi przemyśleniami na temat własnych interpretacji piosenek znanych wykonawców: Ewy Demarczyk i Nicka Cave’a. Kinga Preis mówiła także o sympatii dla postaci, którą gra w telewizyjnym serialu "Ojciec Mateusz".

***

Rozmawiał: Jacek Wakar

Gość: Kinga Preis (aktorka)

Data emisji: 27.03.2016

Godzina emisji: 14.00

bch/mc

Czytaj także

Kinga Preis: boli mnie, że młodych aktorów od razu wciąga przemysł serialowy

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 18:24
Gościem "Spotkania z mistrzem" była Kinga Preis, która opowiedziała o czekających ją wyzwaniach aktorskich, a także przedstawiła swój punkt widzenia na temat współczesnego, polskiego kina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kinga Preis: role drugoplanowe są trudne

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2015 21:00
- Lubię ryzykować i często to robię. Gram w takich rzeczach, po których w ogóle nie wiem, czego się spodziewać - zwierza się Kinga Preis.
rozwiń zwiń