X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Filip Bajon: każde pokolenie ma swoją panią Dulską

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 15:15
– Dulszczyzna jest dziedziczona, choć z czasem zmienia się jej wymiar. Ten sam pozostaje jednak pewien rodzaj konformizmu – mówił reżyser filmu "Panie Dulskie".
Audio
  • Filip Bajon: każde pokolenie ma swoją panią Dulską (Poranek Dwójki)
Filip Bajon na planie filmu Panie Dulskie. Film ma być kontynuacją perypetii rodziny Dulskich z dramatu Gabrieli Zapolskiej Moralność pani Dulskiej
Filip Bajon na planie filmu "Panie Dulskie". Film ma być kontynuacją perypetii rodziny Dulskich z dramatu Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej"Foto: PAP/Tomasz Gzell

– Akcja dzieje się na przestrzeni trzech pokoleń: w 1914, 1954 i 1999 roku – opowiadał Filip Bajon. – Mam trzy panie Dulskie: Kryśkę Jandę, Kasię Figurę i Maję Ostaszewską. Reprezentują one te trzy generacje i trzy rodzaje zachowań – powiedział.

Jak zmieniała się dulszczyzna w ciągu minionego stulecia? – W 1914 r. dulszczyzna opisana przez Zapolską polegała na nieujawnianiu żadnych szczegółów życia i obawie przed skandalem. W 1954 to był strach przed stalinizmem, dostosowanie się tak, by się nie narazić. W 1999 r. jest zupełnie odwrotnie - dulszczyzną jest pewien rodzaj ekshibicjonizmu, kompletny brak wstydu – mówił reżyser.

***
Prowadził: Piotr Kędziorek
Gość: Filip Bajon (reżyser filmu "Panie Dulskie")
Data emisji: 11.02.2015
Godzina emisji: 8.35
Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czułam się upokorzona propozycją Wajdy”

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2012 19:46
Konrad Swinarski miał mawiać, że jest jak papierek lakmusowy, dzięki któremu widać, czy coś jest zrozumiałe i interesujące. W Dwójce Anna Polony opowiedziała o swoim zamiłowaniu nie tylko do teatru, ale też do wierszy i opery.
rozwiń zwiń