Polskie Radio
Section05
Gabriela Zapolska

Radiobook: "Szmat życia" Gabrieli Zapolskiej [POSŁUCHAJ]

W cyklu Polskiego Radia "Radiobook", w ramach którego prezentujemy najwybitniejsze i najciekawsze utwory literackie, sięgamy do twórczości Gabrieli Zapolskiej. Prezentujemy powieść "Szmat życia", która jest kolejnym tekstem ilustrującym zamiłowanie autorki do wyśmiewania małostkowości, obłudy i intryganctwa polskiej prowincji, mieszczaństwa i elit końca XIX wieku. Czyta Grażyna Barszczewska (nagranie z 2001 r.). 
Zobacz więcej na temat:  Radiobook książki literatura Audiobook KULTURA W POLSKIM RADIU Gabriela Zapolska

Nowość na kanale "Radiobook": "Szmat życia" Gabrieli Zapolskiej

W cyklu Polskiego Radia "Radiobook", w ramach którego prezentujemy najwybitniejsze i najciekawsze utwory literackie, sięgamy do twórczości Gabrieli Zapolskiej. Powieść "Szmat życia" jest kolejnym tekstem ilustrującym zamiłowanie autorki do wyśmiewania małostkowości, obłudy i intryganctwa polskiej prowincji, mieszczaństwa i elit końca XIX wieku. Czyta Grażyna Barszczewska (nagranie z 2001 roku). 
Zobacz więcej na temat:  Radiobook książki literatura Audiobook KULTURA W POLSKIM RADIU Gabriela Zapolska

Para prezydencka: "Moralność pani Dulskiej" zawiera uniwersalne przesłanie moralne

Para prezydencka zainaugurowała w Ogrodzie Saskim w Warszawie 10. odsłonę akcji Narodowe Czytanie.Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda mówiła, że "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej, która jest tegoroczną lekturą Narodowego Czytania, jest utworem ponadczasowym. Z kolei prezydent Andrzej Duda zaznaczał, że "Moralność pani Dulskiej" jest opowieścią o ludziach.
Zobacz więcej na temat:  literatura Narodowe Czytanie Narodowe Czytanie 2021 Gabriela Zapolska W POLSKIM RADIU

Polskie Radio włączyło się w Narodowe Czytanie 2021 [ZOBACZ WIDEO]

Dziś odbyło się X Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej akcji była "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. W jubileuszowym Narodowym Czytaniu w warszawskim Ogrodzie Saskim wzięła udział Para Prezydencka. Całość wyreżyserował dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Zapraszamy do oglądania zapisu wideo. Czytanie było też transmitowane na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Gabriela Zapolska

Polskie Radio włączyło się w Narodowe Czytanie 2021 [ZOBACZ WIDEO]

Dziś odbyło się X Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej akcji była "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. W jubileuszowym Narodowym Czytaniu w warszawskim Ogrodzie Saskim uczestniczyła Para Prezydencka. Całość wyreżyserował dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Polskie Radio zaprosiło na audycje specjalne, relacje i transmisje z wydarzenia. Polskie Radio jest partnerem medialnym Narodowego Czytania 2021.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Narodowe Czytanie literatura Gabriela Zapolska książki prezydent W POLSKIM RADIU

Za nami Narodowe Czytanie 2021 [ZOBACZ WIDEO]

W sobotę 4 września odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej akcji, w której wzięła udział Para Prezydencka, była "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Całość wyreżyserował dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Dziennikarze Programu 3 przygotowali audycje specjalne i relacje z wydarzenia. Polskie Radio jest partnerem medialnym Narodowego Czytania 2021.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Narodowe Czytanie 2021 Gabriela Zapolska