Musical, nie tylko w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 12:00
Fascynująca historia piosenki o polskim fryzjerze i wielkiej teatralnej produkcji w Łodzi, czyli niespodzianki prosto z kart książek. A do tego nowości w sieci i w teatrze. Wszystko w audycji "Ten cały musical".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Zeren Yasa

taniec_free_1200.jpg
Musical powraca do gry

Posłuchaj
58:18 2020_12_06_11_30_13_PR2_ten_caly_musical.mp3 Musical, nie tylko w teatrze (Ten cały musical/Dwójka)

To musicalowe spotkanie było najlepszym dowodem, że kończący się rok przyniósł sporo zmian w naszym obcowaniu z kulturą. Nie zabrakło tradycyjnie pojmowanego teatru - zrecenzowaliśmy "Księgę dżungli" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego z Teatru Muzycznego w Gdyni, ale przede wszystkim opowiadaliśmy o tym, co czeka na Was w sieci oraz w literaturze.

Okazuje się, że dość niespodziewanie, musicalowe wątki można odnaleźć w książkach. Zajrzeliśmy do biografii Antoniego Cierplikowskiego "Antoine de Paris" Marty Orzeszyn oraz "Łódź. Miasto po przejściach" Wojciecha Góreckiego i Bartosza Józefiaka. 

Zrecenzowaliśmy spektakl "Gracjan Pan" w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego, który pokazywany był online w ramach 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje. 

Przygotowaliśmy też niespodziankę. Teatr Muzyczny w Poznaniu wydaje płytę z piosenkami z musicalu "Pippin" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, a my zaprosiliśmy na radiową premierę piosenki "Mamy magię i sny", właśnie z tego spektaklu.

***

Tytuł audycji: Ten cały musical 

Prowadził: Piotr Sobierski

Data emisji: 6.12.12020

Godzina emisji: 11.30

Czytaj także

Dzieci w musicalach. Czyli jak zostać młodym aktorem?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 08:38
Katarzyna Cygler rozmawiała ze swoimi gośćmi o pracy przy produkcji musicali dla najmłodszych i popularnych programów rozrywkowych, w których uczestnicy muszą się wykazać umiejętnościami wokalnymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót na musicalowe studia. Tym razem w Akademii Królewskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 14:01
Rafała Supiński jakiś czas temu, będąc w Londynie, postanowił zdawać do Akademii Królewskiej w Wielkiej Brytanii. Udało mu się zdać egzaminy. Za rok będzie absolwentem tej samej szkoły co Elton John. 
rozwiń zwiń