"Projekt Powiśle" - twórcze badania miasta

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 15:46
W "Mikrokosmosach" przyjrzeliśmy się niezwykłemu przedsięwzięciu Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, które trwało od jesieni ubiegłego roku.
Audio
  • "Projekt Powiśle" - twórcze badania miasta (Mikrokosmosy/Dwójka)
Projekt Powiśle. Akcja Poszerzanie pola Mai Parczewskiej
Projekt Powiśle. Akcja "Poszerzanie pola" Mai ParczewskiejFoto: Kamila Szuba/mat. prasowe UW

domek finski1200.jpg
Dom fiński na Jazdowie, czyli historia przestrzeni twórczej

Od października 2017 r. odbywały się twórcze badania i działania z udziałem mieszkańców, badaczy, studentów, artystów i instytucji kultury działających na Powiślu. Powstały liczne fotografie, prace wideo, słuchowiska i instalacje interaktywne. Prezentacja projektu i spotkanie z jego twórcami, wernisaż wystawy i działania performatywne w terenie odbyły się 16 czerwca na bulwarach przy Centrum Nauki Kopernik. Opowiedziały o nich Zofia Dworakowska, Joanna Kubicka, Janusz Byszewski, Wojciech Ziemilski i wielu innych gości audycji.

***

Tytuł audycji: Mikrokosmosy

Przygotowała: Justyna Piernik

Data emisji: 1.07.2018

Godzina emisji: 13.00

mko/jp

Czytaj także

Ewa Zarzycka - artystka sztuki performance i nie tylko performance

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 08:30
- Nazywam się Ewa Zarzycka, jestem artystką sztuki performance i nie tylko performance, w ogóle artystką. Lubię uprawiać też rodzaj tautologii, że np. przedstawiam się w sposób analogowy, na żywo, a za chwilę pokazuję pracę, gdzie mówię to samo. Uważam, że fajne jest to powtórzenie, bo tworzy się rodzaj pewnego absurdu - mówi bohaterka "Spotkań po zmroku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie sztuką jest pisać o miłości. Sztuka w tym, by zrobić to ciekawie"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 18:40
- Opowiadania i mikropowieści Filipowicza są w jego twórczości najbardziej ciekawe. Także pod względem formalnym, bo prawdziwą sztuką jest znalezienie dobrego sposobu na niebanalne opisanie miłości - mówił w Dwójce Wojciech Bonowicz.
rozwiń zwiń