Rodzina Smużnych. Przesiąknięci sztuką

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 13:03
W "Mikrokosmosach" spotkaliśmy się z jedną z najbarwniejszych toruńskich rodzin. Smużni to wielopokoleniowa artystyczna familia, którą przed kilku laty sportretowano w dokumentalnym filmie "Smugi". My przygotowaliśmy radiowy szkic do rodzinnego portretu.
Audio
  • Rodzina Smużnych. Przesiąknięci sztuką (Mikrokosmosy/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Only_NewPhoto

W Dwójce zagościli: Maria Przybylska, emerytowana aktorka teatrów lalek, Izabela Smużny – kostiumograf i inspicjentka w toruńskim teatrze muzycznym, Radosław  aktor filmowy i teatralny, związany z Teatrem Wiczy i Teatrem Muzycznym w Toruniu, mąż Izabeli, Dominik  rzeźbiarz, performer, animator i konstruktor, oraz senior rodu: Wiesław – artysta, profesor sztuk plastycznych i wykładowca na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. W roli drugoplanowej wystąpił pies Powrót.

***

Tytuł audycji: Mikrokosmosy

Przygotował: Jakub Kukla

Data emisji: 9.12.2019

Godzina emisji: 21.00

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zachciało Ci się Polski, gówniarzu"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 15:09
Tajemniczy, zaszyfrowany list stał się początkiem odkrywania historii Mieczysława Maka Piątkowskiego i jego syna Bohdana Juliusza Piątkowskiego Dżula… Zapraszamy do wysłuchania niezwykłej opowieści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez Królowej Luizy nie byłoby Zabrza

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 11:32
W audycji opowiadaliśmy o Sztolni "Królowa Luiza" w Zabrzu, która otrzymała właśnie prestiżową Nagrodę Dziedzictwa Europejskiego - Europa Nostra 2019.
rozwiń zwiń