X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Siemiątkowski: najmilej wspominam SdRP

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 14:00
– Dzięki Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej odreagowywaliśmy lata obecności PZPR, partii, która nie miała wewnętrznego mechanizmu demokratycznego – mówił Zbigniew Siemiątkowski.
Audio
  • Zbigniew Siemiątkowski: najmilej wspominam SdRP (Ćwierćwiecze/Dwójka)
Zbigniew Siemiątkowski
Zbigniew SiemiątkowskiFoto: PAP/Jakub Kamiński

– W moim przekonaniu była to normalna, niewielka partia ludzi, którzy na początku lat 90., mimo takiej, a nie innej pogody dla lewicy, zdecydowali się na działanie w formacji politycznej – powiedział polityk. – SdRP była grupą żywą i rozdyskutowaną. Gdyby ktokolwiek zadał sobie trud i śledził dyskusje, które się toczyły w jej łonie, to nie byłby zaskoczony rokiem 1993 – dodał.

Zbigniew Siemiątkowski przyznał jednak, że wygrana w wyborach 1993 r. była szokiem także dla SLD, w skład której wchodziła wtedy SdRP. Nie bez kontrowersji odbyło się także wyłonienie premiera, którym został Waldemar Pawlak z PSL. Jego nominacja była wynikiem niezwykłego politycznego targu.

***
Tytuł audycji:
Ćwierćwiecze

Prowadzi: Antoni Dudek

Gość: Zbigniew Siemiątkowski (poseł na Sejm w latach 1991-2005, minister spraw wewnętrznych w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza)

Data emisji: 24.11.2014

Godzina emisji: 18.00

/

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aleksander Hall: Wałęsa dążył do prezydenckiej oligarchii

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 23:00
- Z wielu decyzji się tłumaczę, ale nie z faktu, że nie udzieliłem poparcia Lechowi Wałęsie w wyborach 1990 roku. Mimo mojej bardzo pozytywnej oceny jego historycznej roli uważam, że był złym prezydentem - deklarował w audycji "Ćwierćwiecze" minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romuald Szeremietiew: dobrze wspominam służbę w Ludowym Wojsku Polskim

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 19:50
- Z jednej strony było WSW, które dbało, żebym nie awansował na kaprala z racji moich poglądów politycznych. Z drugiej strony byli oficerowie, którzy mieli do tego dystans - mówił w Dwójce były wiceminister i p.o. ministra obrony narodowej,
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Walendziak: sejm to tylko teatr

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 10:00
– Gdy zajrzymy za kulisy wielkiej polityki, zobaczymy, jak znaczący jest wpływ najróżniejszych kontekstów na decyzje rządów państw – mówił w Dwójce były prezes telewizji publicznej i były szef kancelarii premiera, jedna z ważniejszych postaci polskiego życia publicznego lat 90.
rozwiń zwiń