X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skąd wzięli się duńscy terroryści?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 18:00
- Sprawca zamachów w Kopenhadze trafił do więzienia za drobne przestępstwo. Wyszedł jako terrorysta - mówił Marcina Fronia z ośrodka badawczego Norden Centrum.
Audio
  • Skąd wzięli się duńscy terroryści? (Puls świata/Dwójka)
Mieszkańcy Kopenhagi przed synagogą oddają hołd ofiarom zamachu terrorystycznego. Pierwsze tego typu zdarzenie od ponad 20 lat wstrząsnęło Danią
Mieszkańcy Kopenhagi przed synagogą oddają hołd ofiarom zamachu terrorystycznego. Pierwsze tego typu zdarzenie od ponad 20 lat wstrząsnęło DaniąFoto: Britta Pedersen/PAP/DPA

Jak zwrócił uwagę prowadzący audycję Dariusz Rosiak, także we Francji coraz więcej mówi się o problemie radykalizacji postaw w więzieniach. Wstrząs w Danii wywołał jednak przede wszystkim fakt, że aktu terrorystycznego dopuścił się obywatel tego kraju, urodzony i wychowany jako członek duńskiego społeczeństwa.

- Pamiętajmy, że pierwsza kontrowersyjna karykatura Mahometa powstała w 2005 roku właśnie w tym kraju. Pojawiła się wtedy fala ataków na placówki duńskie na Bliskim Wschodzie oraz w innych częściach świata. W samej Danii nie doszło jednak wtedy do żadnych poważnych incydentów - przypomniał Marcin Fronia.

W audycji mowa była także o tym, jak z tym wstrząsem radzi sobie duńskie społeczeństwo i czy duńscy Żydzi skorzystają z - przedstawionej przez premiera Netanjahu - oferty emigracji do Izraela.

***

Tytuł audycji: Puls świata
Prowadzenie: Dariusz Rosiak
Gość audycji: Marcina Fronia (ośrodek badawczy Norden Centrum)
Data emisji: 16.02.2015
Godzina emisji: 17.15

mm/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co się dzieje w Arabii Saudyjskiej?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 16:21
W "Pulsie świata" rozmawialiśmy o rodzinie Saudów po śmierci króla Abdullaha. Coraz częściej mówi się o "cichym przewrocie pałacowym" w Arabii Saudyjskiej...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabójstwo jordańskiego pilota zmieni świat arabski?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 17:40
W Dwójce dyskutowaliśmy o tym, czy poruszenie, jakie wywołało morderstwo pilota Muatha al-Kasaesbeha dokonane przez bojowników Państwa Islamskiego, może być punktem zwrotnym w wojnie z islamskimi bojownikami.
rozwiń zwiń