Polskie Radio
Section05
Jordania

Konferencja OBWE w Jordanii. Rau: nie ma bezpiecznej Europy bez stabilnego regionu śródziemnomorskiego

Zbigniew Rau, szef polskiej dyplomacji i obecny przewodniczący OBWE w Jordanii powiedział, że "nie ma bezpiecznej Europy bez stabilnego regionu śródziemnomorskiego". Wskazał, że trwająca na Ukrainie wojna generuje kryzys energetyczny i żywnościowy także w obszarze OBWE i jego sąsiedztwie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jordania Azja Zbigniew Rau OBWE polityka wojna na Ukrainie wojna 2022

Śledztwo "Pandora Papers": jordański król kupił wille o wartości ponad 100 milionów dolarów

Król Jordanii bez rozgłosu zgromadził nieruchomości warte ponad 100 milionów dolarów. Tak wynika z ujawnionych wyników dziennikarskiego śledztwa pod nazwą "Pandora Papers", w którym kilkuset dziennikarzy z całego świata przeanalizowało miliony dokumentów majątkowych, związanych z politykami i prominentnymi osobami.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Środkowy Wschód pieniądze król Jordania dziennikarstwo media Wojciech Cegielski

"Rozwojowa współpraca i relacje dwustronne". Rozmowa telefoniczna szefów MSZ Polski i Jordanii

- Relacje dwustronne, w tym kontakty w ramach Globalnej Koalicji do walki z ISIS i obecność w Jordanii Polskiego Kontyngentu Wojskowego, a także aktualna sytuacja w regionie były tematami rozmowy telefonicznej szefów MSZ Polski i Jordanii Jacka Czaputowicza i Ajmana Safadiego - poinformowało MSZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Bliski Wschód dyplomacja Azja Jordania MSZ Jacek Czaputowicz