Czy Dilma Rousseff straci urząd prezydenta Brazylii?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 18:51
Może się to stać w niedzielę 17 kwietnia. Parlament rozpoczął procedurę odsuwania prezydent od władzy, ta zapowiada jednak, że się nie podda.
Audio
  • Czy Dilma Rousseff straci urząd prezydenta Brazylii? (Puls świata/Dwójka)
31 marca 2016 r. Dilma Rousseff przemawia podczas spotkania ze wspierającymi ją intelektualistami i artystami
31 marca 2016 r. Dilma Rousseff przemawia podczas spotkania ze wspierającymi ją intelektualistami i artystamiFoto: Antonio Cruz/wikimedia/CC BY-SA 3.0

Dilma Rousseff językiem znanym z meczów piłki nożnej deklaruje walkę do ostatniej minuty drugiej połowy. Tymczasem opuszczają ją sojusznicy polityczni, a przeciwnicy oskarżają o manipulację finansami państwa. Ponadto prokuratura zainteresowała się byłym prezydentem Inácio Lulą da Silvą, ikoną przemian w Brazylii, za którego czasów Dilma Rousseff była ministrem energii i szefową jego gabinetu.

O skomplikowanej sytuacji prezydent i wszczętej procedurze usunięcia z urzędu, aferach korupcyjnych, grze prowadzonej przez polityczną opozycję oraz milionowych demonstracjach Brazylijczyków – zarówno popierających rząd, jak i jego przeciwników - opowiadała w Dwójce Janina Petelczyc z Fundacji Terra Brasilis.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Michał Żakowski

Gość: Janina Petelczyc (Fundacja Terra Brasilis)

Data emisji: 14.04.2016

Godzina emisji: 17.45

mc/jp

Czytaj także

Brazylia: protesty przeciw korupcji

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 17:30
Na ulicach brazylijskich miast przeciwnicy prezydent Dilmy Rousseff żądali ostatnio jej ustąpienia w związku z wykryciem afery korupcyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ameryka Południowa na zakręcie?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 18:58
Argentyna, Brazylia czy Gwatemala. W każdym z tych krajów dzieje się ostatnio wiele na arenie politycznej. Czy to oznacza czas wielkich zmian?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brazylia oczyszcza się z korupcji

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 17:50
Czy najpopularniejszy prezydent w historii Brazylii brał łapówki? O prowadzonym na szeroką skalę śledztwie w sprawie korupcji opowiadała w Dwójce Janina Petelczyc z fundacji Terra Brasilis.
rozwiń zwiń