Ameryka Południowa na zakręcie?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 18:58
Argentyna, Brazylia czy Gwatemala. W każdym z tych krajów dzieje się ostatnio wiele na arenie politycznej. Czy to oznacza czas wielkich zmian?
Audio
  • O sytuacji w Ameryce Południowa z dr Alicją Fijałkowską rozmawia Michał Żakowski (Puls świata/Dwójka)
Plakaty z podziękowaniami dla wyborców od Mauricio Macriego, jednego z dwóch kandydatów na prezydenta, którzy przeszli do drugiej wyborów. Buenos Aires, 26 października 2015
Plakaty z podziękowaniami dla wyborców od Mauricio Macriego, jednego z dwóch kandydatów na prezydenta, którzy przeszli do drugiej wyborów. Buenos Aires, 26 października 2015 Foto: PAP/EPA/David Fernández

Prezydenckie małżeństwo Kirchnerów, kierujące Argentyną od 2003 roku, odchodzi do historii. W Gwatemali prezydentem zostaje 46-letni telewizyjny komik Jimmy Morales. W Brazylii, 7. gospodarce świata, trwa recesja.

Te i inne wydarzenia wskazują, jak wiele dzieje się w krajach Ameryki Południowej. Czy nadszedł czas wielkich zmian dla tej części świata? Czy jest szansa na wygraną z szalejącą w tych państwach korupcją? – Niewątpliwie społeczeństwa latynoamerykańskie zaczynają budzić się z letargu – mówiła w Dwójce dr Alicja Fijałkowska.

***
Tytuł audycji: Puls świata
Prowadzi: Michał Żakowski
Gość: dr Alicja Fijałkowska (Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW)
Data emisji: 28.10.2015
Godzina emisji: 17.45

jp/mc

Czytaj także

Wybory w Indiach, czyli najludniejszej demokracji świata

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 20:59
- Indie to największa ze względu na liczbę ludności demokracja. Machina obsługująca wybory jest tak gigantyczna, że z powodów czysto praktycznych głosowanie trwa do miesiąca - mówi politolog dr Adam Burakowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sensacja. Wybory trzeba będzie powtórzyć

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 18:00
Wbrew oczekiwaniom faworyt Daniel Scioli nie zwyciężył w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Argentynie. Czy oznacza to koniec rządów peronizmu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kryzys migracyjny na Bałkanach. "Unia zawiodła"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 18:56
Jak podkreślano w "Pulsie świata", społeczeństwa bałkańskie, stojąc dziś wobec największego kryzysu od czasu wojen z lat 90. XX w., są zawiedzone postawą Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń