X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Europa przegrywa swoją przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 18:50
- To, co dzieje się teraz w Europie i na Bliskim Wschodzie, jest związane z dużymi zmianami społecznymi, na które rządy nie są w stanie zareagować - mówił Olaf Osica.
Audio
  • O powodach zachwiania dotychczasowego porządku bezpieczeństwa mówił Olaf Osica (Puls świata/Dwójka)
Flagi państw członkowskich UE opuszczone do połowy masztu po zamachu na lotnisku w Istambule
Flagi państw członkowskich UE opuszczone do połowy masztu po zamachu na lotnisku w Istambule Foto: PAP/Abaca

Według gościa Dwójki spiętrzenie błędów europejskich, frustacji ludzi, którzy do Europy przyjeżdzają i czynnik polityczny (świat zachodni jest w dużym sporze polityczno - cywilizacym) są głównymi przyczynami zachwiania dotychczasowego porządku bezpieczeństwa. - Mamy sytuację, w której cały świat dokoła nas - czego dowodem były tzw. rewolucje arabskie - nie tworzy żadnej nadziei na lepsze jutro, a Europa padła ofiarą iluzji, którą stworzyła, a mianowicie dała obietnice ludziom, których nie umiala spełnić. Getta we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Holandii, to jest realny problem i tu już mamy większą odpowiedzialność rządów europejskich, niż samych emigrantów - mówił Olaf Osica.

Politolog zaznaczył, że wiele reżimów nie mając do zaoferowania miejsc pracy, dawało młodym ludziom bezpłatne studia: - Na kilka lat byli oni czymś zajęci, ale jednoczesnie mieli dostep do lepszej wiedzy, co wzmagało poczucie frustracji, że tak naprawdę nic ich dobrego nie czeka.

Czy dotychczasowy porządek zachowania stabilności i równowagi wali się w gruzy?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Krzysztof Renik

Gość: Olaf Osica (Polityka Insight)

Data emisji: 20.07.2016

Godzina emisji: 17.45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zamach w Turcji. Co stoi za działaniami terrorystów?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 21:16
- Problem polega na tym, że fundamentaliści uważają, że święte księgi Koranu nie podlegają żadnej weryfikacji czy uwspółcześnieniu. Nie ma też w islamie organu, który byłby władny zmienić te treści jak w chrześcijaństwie papiestwo - mówi islamoznawczyni prof. Katarzyna Pachniak.
rozwiń zwiń