"Emmanuel Macron jest politycznym produktem"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 18:48
- Pojawia się pytanie, kto za nim stoi, kto go wykreował. Nie wziął się sam z siebie - zastanawiał się nad zwycięzcą I tury wyborów prezydenckich we Francji publicysta Grzegorz Dobiecki.
Audio
  • Grzegorz Dobiecki komentuje wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji (Puls świata/Dwójka)
Emmanuel Macron całuję żonę Brigitte Trogneux podczas wieczoru wyborczego
Emmanuel Macron całuję żonę Brigitte Trogneux podczas wieczoru wyborczegoFoto: PAP/EPA/YOAN VALAT

Gość audycji "Puls świata" zwracał uwagę, że Macron, prawdopodobnie przyszły prezydent Francji, działa praktycznie bez zaplecza politycznego i jest postrzegany jako kandydat spoza systemu. Założony przez niego ruch En Marche! nie ma reprezentacji w parlamencie. - Jego sukces jest niby wielką porażką partii establishmentu, ale Macron będzie musiał czerpać z tych politycznych rezerw, które istnieją.

Młody francuski polityk przed starciem z Marine Le Pen w drugiej turze wyborów uzyskał poparcie większości kontrkandydatów zarówno z lewej, jak i z prawej strony. W audycji zastawialiśmy się, jakie wnioski płyną ze zwycięstwa Macrona i czy prowadzona przez niego kampania pokazuje, że jedynym skutecznym sposobem na populizm jest... populizm?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Dariusz Rosiak

Gość: Grzegorz Dobiecki (publicysta, dziennikarz)

Data emisji: 24.04.2017

Godzina emisji: 17.45

bch/jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Melenchon i Le Pen w II turze to byłby koniec Europy"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 18:00
- Stawka wyborów we Francji jest wyższa niż w USA. Jest nią przyszłość Unii Europejskiej - mówił w Dwójce Dominique Moisi, jeden z najbardziej znanych francuskich politologów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyniki nie są przesądzone. Le Pen ma swoją taktykę"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 14:06
Francuzi zdecydowali, że w drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się Emmanuel Macron i Marine Le Pen. Jak wyglądałaby Francja pod rządami centrysty? Gościem audycji Świat w Południe był dr Damien Thiriet z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który studiował z kandydatem na prezydenta Francji.
rozwiń zwiń