X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W Salwadorze woda znaczy więcej niż złoto"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 19:00
- Salwador jest najgęściej zaludnionym krajem Ameryki Łacińskiej, w którym 90 proc. wód powierzchniowych jest skażonych. To dlatego udało się wprowadzić zakaz wydobycia metali – powiedziała Ewa Jakubowska-Lorenz.
Audio
  • Ewa Jakubowska-Lorenc o zakazie wydobycia złota w Salwadorze (Puls świata/Dwójka)
Flaga Salwadoru
Flaga SalwadoruFoto: Textures and backgrounds/Shutterstock.com

Goszcząca w Dwójce przedstawicielka Instytutu Globalnej Odpowiedzialności opowiadała o tym, jak salwadorskim władzom udało się dopiąć swego.

- Ta decyzja jest wynikiem wielu lat walki z korporacjami międzynarodowymi w tym kraju. Już po zakończeniu wojny domowej w 1992 roku, gdy kraj otwierał się na inwestycje zagraniczne, politycy chcieli wiedzieć, czy rzeczywiście przemysł wydobywyczy przyniesie Salwadorczykom rozwój i bogactwo. Gdy okazało się, jakie zagrożenia niesie ze sobą ten sektor, zarówno prawica jak i lewica opowiedziała się za ograniczeniem wydobycia i stopniowym zaprzestaniem wydawania koncesji firmom zagraniczym – dodała Ewa Jakubowska-Lorenz.

Jak po wieloletniej walce udało się doprowadzić w Salwadorze do zaprzestania wydobycia metali i czy w dobie nowych technologii można uniknąć wydobycia złota?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadziła: Michał Żakowski

Gość: Ewa Jakubowska-Lorenz (Instytut Globalnej Odpowiedzialności)

Data emisji: 4.05.2017

Godzina emisji: 17.45

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryzys w Wenezueli. "Nie widzę szans na rozwiązanie"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 19:01
 - Telenowela polityczna w Wenezueli jeszcze potrwa, żadna ze stron nie jest gotowa do ustępstw - mówiła w Dwójce dr Alicja Fijałkowska z Centrum Studiów Latynoamerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Groźby i dyplomacja. Jak rozwiązać problem Korei Północnej?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 10:00
- Po okresie dużo łagodniejszej retorycznie dyplomacji amerykańskiej za kadencji Baracka Obamy mamy powrót do linii, która już była - komentował bieżącą politykę USA wobec północnokoreańskiego reżimu Oskar Pietrewicz z Centrum Studiów Polska-Azja.
rozwiń zwiń