Rozmowy koalicyjne w Niemczech. "Schulz dokonał wolty"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 09:00
- To porozumienie trudne dla wszystkich stron. Na koniec wszyscy pokłócili się o stołki. Szczególnie dotkliwe zmiany czekają partię Angeli Merkel, która musi oddać dwa resorty: ministerstwo finansów i spraw wewnętrznych – powiedział Marcin Antosiewicz.
Audio
  • Marcin Antosiewicz o umowie koalicyjnej w Niemczech (Puls świata/Dwójka)
Angela Merkel i Martin Schulz
Angela Merkel i Martin SchulzFoto: EPA/HAYOUNG JEON

Goszczący w Dwójce wieloletni korespondent w Berlinie opowiadał o trwających w Niemczech rozmowach koalicyjnych. Jedną z odsłon najczęściej komentowanych obecnie przez niemieckie media jest wolta, jakiej dokonał Martin Schulz, lider partii SPD.

- Polityk ten pod koniec września zarzekał się, że w żadnym wypadku nie o bierze pod uwagę wejście w skład rządu Anegeli Merkel. A to co od dwóch tygodni robi teraz Schulz, to wszelkie starania, by do tego rządu wejść i ministrem spraw zagranicznych – dodał Marcin Antosiewicz.

Jakie są postanowienia zwarte w zawierającej 177 stron umowie koalicyjnej i co może ona oznaczać dla takich krajów, jak np. Francja? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Świata

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Gość: Marcin Antosiewicz (wieloletni korespondent w Berlinie)

Data emisji: 7.02.2018

Godzina emisji: 17.45

mz/ag

Czytaj także

Kosowo. 10. rocznica niepodległości w cieniu międzynarodowej polityki

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 12:54
Hiszpania protestuje przeciwko nazwaniu Kosowa państwem. Władze wysłały w tej sprawie nieoficjalne pismo do Komisji Europejskiej. To właśnie tam może bowiem pojawić się dokument, w którym to najmłodsze państwo Europy zostanie wymienione wśród potencjalnych kandydatów do UE.
rozwiń zwiń