X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bernard Lecomte: kraje UE muszą ze sobą rozmawiać bez demagogii

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 12:00
- Bardzo niebezpieczna jest to, że nasze kraje mogą być zarządzane przez demagogów. Już teraz widzimy, że w każdym kraju są osoby, które chcą skorzystać na strachu innych - mówił w Dwójce francuski dziennikarz i pisarz.
Audio
  • Bernard Lecomte: kraje UE muszą ze sobą rozmawiać bez demagogii (Puls świata/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Komisja Europejska

Gość audycji "Puls świata", że Europa musi się zjednoczyć wobec nadchodzących wyzwań, zwłaszcza takich jak nasilona migracja. Bernard Lecomte podkreślił konieczność wspólnego zajęcia się granicami zewnętrznymi Unii Europejskiej. - Nie można budować murów. Mury nigdy nie są dobrym rozwiązaniem, ale już prawdziwa granica, z prawdziwą służbą graniczną, przepisami, zasadami, regulacjami tak. Są przecież ludzie, których możemy wpuścić do Europy, i tacy, których nie możemy wpuścić.

Dziennikarz mówił o konieczności przestrzegania prawa przez wszystkie kraje Unii, co jest fundamentem europejskich wartości, ale też mówił o zagrożeniach związanych z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Gość: Bernard Lecomte (dziennikarz)

Data emisji: 31.08.2018

Godzina emisji: 17.45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia Europejska nie radzi sobie z migrantami. "To działania ad hoc, które są niewystarczające"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 13:04
- Rząd od początku mówił, że przestaje przyjmować na ląd kolejne statki z migrantami. Premier Giuseppe Conte po raz kolejny dał wyraz frustracji, że Włosi są z problemem migracji pozostawieni samym sobie, że kraje europejskie nie chcą wykazywać żadnej solidarności w związku z wyzwaniem migarcyjnym - powiedziała Magdalena Skajewska na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjski rząd przedstawił analizy na wypadek braku porozumienia ws. Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 21:18
Brytyjski rząd opublikował w czwartek ok. 20 analiz sektorowych na wypadek wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia w sprawie przyszłej współpracy Brukseli z Londynem. - Wszyscy obawiamy się braku porozumienia – mówił w audycji "Świat w powiększeniu” w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kokoszczyński, ekspert ds. europejskich.
rozwiń zwiń