X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Kościół prawosławny w Bułgarii ma problem z wizytą papieża?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 07:28
- Ta wizyta ma bardzo mocny wymiar ekumeniczny. Papież nawiązuje tutaj do Cyryla i Metodego i wspólnej tradycji obu Kościołów, rzymskokatolickiego i prawosławnego. Widać natomiast bardzo duży dystans po stronie bułgarskiej Cerkwii, i to jest chyba w ogóle problem Kościołów prawosławnych z dość dużą ostrożnością w kontaktach ze Stolicą Apostolską - mówiła w Dwójce Marta Szpala z OSW. 
Audio
  • O wizycie papieża Franciszka na Bałkanach (Puls świata/Dwójka)
Papież Franciszek w Skopje
Papież Franciszek w SkopjeFoto: MAURIZIO BRAMBATTI/PAP/EPA

W niedzielę (5.05) papież Franciszek rozpoczął trzydniową wizytę na Bałkanach. Motto jego pielgrzymki to "Pokój na ziemi", nawiązujący do encykliki "Pacem in terris" z 1963 roku o pokoju między wszystkimi narodami opartym na prawdzie, sprawiedliwości, miłości i wolności.

Pierwszy przystankiem na trasie Ojca Świętego była Bułgaria, skąd przeniósł się do Macedonii Północnej. To pierwsza w historii wizyta papieża w tym kraju.

Jak duża jest wspólnota katolicka na Bałkanach? Jaki jest stusunek społeczeństw tamtego regionu do religii? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Dariusz Rosiak

Gość: Marta Szpala z (Ośrodek Studiów Wschodnich)

Data emisji: 6.05.2019

Godzina emisji: 16.45

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież Franciszek w Bułgarii: nikt nie może żyć tylko dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 17:16
Papież Franciszek spotkał się ze wspólnotą katolicką w miejscowości Rakowski w Bułgarii. Powiedział, że Ludzie Boży to ci, którzy z odwagą i inwencją świadczą, iż miłość Boga pokonuje wszelkie przeszkody.
rozwiń zwiń