Bernard Lecomte: kraje UE muszą ze sobą rozmawiać bez demagogii

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 12:00
- Bardzo niebezpieczna jest to, że nasze kraje mogą być zarządzane przez demagogów. Już teraz widzimy, że w każdym kraju są osoby, które chcą skorzystać na strachu innych - mówił w Dwójce francuski dziennikarz i pisarz.
Audio
  • Bernard Lecomte: kraje UE muszą ze sobą rozmawiać bez demagogii (Puls świata/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Komisja Europejska

Gość audycji "Puls świata", że Europa musi się zjednoczyć wobec nadchodzących wyzwań, zwłaszcza takich jak nasilona migracja. Bernard Lecomte podkreślił konieczność wspólnego zajęcia się granicami zewnętrznymi Unii Europejskiej. - Nie można budować murów. Mury nigdy nie są dobrym rozwiązaniem, ale już prawdziwa granica, z prawdziwą służbą graniczną, przepisami, zasadami, regulacjami tak. Są przecież ludzie, których możemy wpuścić do Europy, i tacy, których nie możemy wpuścić.

Dziennikarz mówił o konieczności przestrzegania prawa przez wszystkie kraje Unii, co jest fundamentem europejskich wartości, ale też mówił o zagrożeniach związanych z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Gość: Bernard Lecomte (dziennikarz)

Data emisji: 31.08.2018

Godzina emisji: 17.45

Czytaj także

Unia Europejska nie radzi sobie z migrantami. "To działania ad hoc, które są niewystarczające"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 13:04
- Rząd od początku mówił, że przestaje przyjmować na ląd kolejne statki z migrantami. Premier Giuseppe Conte po raz kolejny dał wyraz frustracji, że Włosi są z problemem migracji pozostawieni samym sobie, że kraje europejskie nie chcą wykazywać żadnej solidarności w związku z wyzwaniem migarcyjnym - powiedziała Magdalena Skajewska na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brytyjski rząd przedstawił analizy na wypadek braku porozumienia ws. Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 21:18
Brytyjski rząd opublikował w czwartek ok. 20 analiz sektorowych na wypadek wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia w sprawie przyszłej współpracy Brukseli z Londynem. - Wszyscy obawiamy się braku porozumienia – mówił w audycji "Świat w powiększeniu” w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kokoszczyński, ekspert ds. europejskich.
rozwiń zwiń