X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Żmijewski: Konwicki spełnił moje wielkie marzenie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 20:00
- Kontakt z Panem Tadeuszem był magiczny i zarazem zwyczajny, bezpośredni - wspominał aktor, który debiutował w filmie Konwickiego "Lawa".
Audio
  • Artur Żmijewski: Konwicki spełnił moje wielkie marzenie (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Artur Żmijewski i Tadeusz Konwicki na planie filmu Lawa w roku 1988. Aktor zawdzięcza zmarłemu niedawno twórcy niezwykły debiut na srebrnym ekranie
Artur Żmijewski i Tadeusz Konwicki na planie filmu "Lawa" w roku 1988. Aktor zawdzięcza zmarłemu niedawno twórcy niezwykły debiut na srebrnym ekranie Foto: Witold Rozmysłowicz/PAP/CAF

- Na studia aktorskie wybrałem się z wielkim marzeniem: by zagrać Gustawa-Konrada w Mickiewiczowskich "Dziadach". Tadeusz Konwicki spełnił je, powierzając mi rolę w swoim filmie, choć byłem wtedy dopiero na trzecim roku studiów - opowiadał Artur Żmijewski. Aktor dodał, że wyzwanie było potrójne: mierzył się jednocześnie z Adamem Mickiewiczem, z reżyserem "Salta" i "Ostatniego dnia lata" oraz z Gustawem Holoubkiem, który wcielał się w alter ego kreowanej przez debiutanta postaci.

- Kontakt z panem Tadeuszem bardzo ułatwił mi to zadanie. Niezwykłe były jego skupienie, serdeczność i skromność - wspominał dalej Żmijewski. - Po dwóch tygodniach zdjęć Konwicki zaprosił mnie do siebie i powiedział: "Proszę się nie martwić, że ja nic nie mówię. Gdyby coś było nie tak, to dałbym znać. Ale wy gracie fantastycznie. Jesteście świetnymi profesjonalistami. A ja, amator, mogę się tylko przyglądać waszej pracy"...

W audycji mowa była także m.in. o słynnych konwersacjach wybitnego prozaika i reżysera z Gustawem Holoubkiem oraz o Wilnie Konwickiego.

Ewa
Ewa Wiśniewska, Artur Żmijewski, Andrzej Werner i Jacek Wakar w studiu Dwójki, fot. Grzegorz Śledź/PR2

***

 

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą
Prowadzenie:
Jacek Wakar
Goście:
Ewa Wiśniewska i Artur Żmijewski (aktorzy), Jan Holoubek (operator i reżyser), Andrzej Werner (krytyk)

Data emisji: 3.02.2015

Godzina emisji: 18.00

mm, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Konwicki. "Pisarz trzech wielkich stuleci"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 10:00
- Żył światem, który łączy wiek XIX z XX i XXI - wspominał w Jedynce Tadeusza Konwickiego scenarzysta i krytyk filmowy, autor sztuk i publicysta Michał Komar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnanie Tadeusza Konwickiego

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 12:00
Dziś pożegnaliśmy Tadeusza Konwickiego, wybitnego pisarza i reżysera. Autor książkowej "Małej Apokalipsy" i filmowego "Ostatniego dnia lata" zmarł 7 stycznia. Miał 88 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na jego książki się czekało". Wspominamy Tadeusza Konwickiego

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 22:05
- To co charakteryzowało Konwickiego to niezwykła umiejętność indywidualnego przetwarzania rzeczywistości - wspominał zmarłego pisarza i reżysera prof. Przemysław Czapliński.
rozwiń zwiń