X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przekonać Polaków, że opera nie gryzie

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 01:00
"Trzeba się drogo ubrać, dużo wydać, a i tak niczego nie zrozumiemy". O tym, jak zmienić stereotypowe podejście Polaków do opery, mówiła w Dwójce Ewelina Pietrowiak, reżyser i scenograf.
Audio
  • Z Eweliną Pietrowiak rozmawia Jerzy Kisielewski (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Widz opery powinien mieć odwagę powiedzieć: to jest nudne, wychodzę w przerwie - i wrócic na coś innego, mówiła w Dwójce Ewelina Pietrowiak
"Widz opery powinien mieć odwagę powiedzieć: to jest nudne, wychodzę w przerwie - i wrócic na coś innego", mówiła w Dwójce Ewelina PietrowiakFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Pokutujące wciąż wyobrażenie o hermetyzmie sztuki operowej intensyfikuje się, gdy rzecz dotyczy dzieł współczesnych. Dlaczego tak się dzieje? – Może dlatego, że w Polsce wśród ludzi niezwiązanych ze środowiskiem muzycznym występuje wręcz alergiczna reakcja na hasło "muzyka współczesna" – zastanawiała się Ewelina Pietrowiak.

Autorka reżyserii do m.in. "Space Opery" Aleksandra Nowaka w Teatrze Wielkim w Poznaniu opowiadała, jak tworzyć spektakle operowe, które będą przyciągać różną publiczność, nie tylko koneserów tej sztuki. Ostatnie dzieło Eweliny Pietrowiak, wspomniana "kosmiczna opera", to opowieść o pierwszej załogowej wyprawie na Marsa, w której dwojgu astronautów towarzyszą muchy…

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Ewelina Pietrowiak (reżyser i scenograf)

Data emisji: 24.04.2015

Godzina emisji: 18.00

jp/iwo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Wysocka: chciałam popracować z aktorami na pustej scenie

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 09:00
- W "Filoktecie" Sofoklesa nie ma wartkiej akcji i wielu postaci, to raczej konflikt idei i walka na słowa. Dlatego na scenie nie było nic, tylko maski - mówiła w "Notatniku Dwójki” o jednej ze swych ostatnich inscenizacji Barbara Wysocka, reżyser teatralny i operowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opera w czasach kryzysu. Bilet za 700zł?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 22:00
- Tyle by kosztował, gdyby Opera Bałtycka w Gdańsku została pozbawiona wsparcia publicznego – powiedział dyrektor Marek Weiss. Dokąd może doprowadzić redukcja budżetów polskich oper?
rozwiń zwiń