X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Mleczko. Rysownik cierpiący w Pendolino

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 21:00
– Wagony przypominają autobus do Nowego Sącza z lat 60. – mówił jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich autorów rysunków satyrycznych.
Audio
  • Andrzej Mleczko nie tylko o rysowaniu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Andrzej Mleczko studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Pierwszą galerię autorską założył w Krakowie w 1983 roku - zatrudniał przez pewien czas jako sprzedawcę Jerzego Pilcha
Andrzej Mleczko studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Pierwszą galerię autorską założył w Krakowie w 1983 roku - zatrudniał przez pewien czas jako sprzedawcę Jerzego PilchaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Andrzej Mleczko dzieli życie pomiędzy Kraków i Warszawę, dlatego często jeździ pociągami. Sprawiało mu to przyjemność aż do pojawienia się Pendolino. – To horror. Przede wszystkim nie ma przedziałów, co mnie doprowadza do szału, ponieważ w wagonie jest jakieś 80 osób i połowa z nich rozmawia przez telefony komórkowe – żalił się.

Włoskie pociągi na polskich torach to zresztą nie jedyne współczesne zjawisko, za którym nie przepada rysownik.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Andrzej Mleczko (rysownik, satyryk i scenograf)

Data emisji: 3.07.2015

Godzina emisji: 18.00

mc/pg

Komentarze1
aby dodać komentarz
Gandarwa2015-07-05 22:28 Zgłoś
Bardzo dziękuje za jakże miłą sercu audycję. Wszystko sie podobało, Pana Andrzeja - lubię przez dziesięciolecia "asz po grup", a Pana Jerzego audycji słucham, jak mam czas, Internet do tego się bardzo nadaje... :) Serdeczne pozdrowienia.

Czytaj także

Jerzy Kisielewski: żyłem w wygodnym cieniu brata i ojca

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 19:15
- Ojciec kiedyś mi powiedział, że on żyje z muzyki, Wacek gra, Krystyna gra, a ja będę normalnym człowiekiem i zostanę inżynierem - śmiał się w Dwójce Jerzy Kisielewski, syn Stefana Kisielewskiego, który właśnie opublikował tom wspomnień o swoim dzieciństwie "Pierwsza woda po Kisielu. Historie rodzinne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daukszewicz: Niesiołowski ocalił mnie przed SB

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 18:55
- W 1976 roku w Zakopanem udało nam się bezkarnie zorganizować festiwal piosenki antyradzieckiej. Główną nagrodą była wódka Turówka - wspominał satyryk.
rozwiń zwiń