Andrzej Mleczko. Rysownik cierpiący w Pendolino

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 21:00
– Wagony przypominają autobus do Nowego Sącza z lat 60. – mówił jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich autorów rysunków satyrycznych.
Audio
  • Andrzej Mleczko nie tylko o rysowaniu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Andrzej Mleczko studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Pierwszą galerię autorską założył w Krakowie w 1983 roku - zatrudniał przez pewien czas jako sprzedawcę Jerzego Pilcha
Andrzej Mleczko studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Pierwszą galerię autorską założył w Krakowie w 1983 roku - zatrudniał przez pewien czas jako sprzedawcę Jerzego PilchaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Andrzej Mleczko dzieli życie pomiędzy Kraków i Warszawę, dlatego często jeździ pociągami. Sprawiało mu to przyjemność aż do pojawienia się Pendolino. – To horror. Przede wszystkim nie ma przedziałów, co mnie doprowadza do szału, ponieważ w wagonie jest jakieś 80 osób i połowa z nich rozmawia przez telefony komórkowe – żalił się.

Włoskie pociągi na polskich torach to zresztą nie jedyne współczesne zjawisko, za którym nie przepada rysownik.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Andrzej Mleczko (rysownik, satyryk i scenograf)

Data emisji: 3.07.2015

Godzina emisji: 18.00

mc/pg

Czytaj także

Jerzy Kisielewski: żyłem w wygodnym cieniu brata i ojca

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 19:15
- Ojciec kiedyś mi powiedział, że on żyje z muzyki, Wacek gra, Krystyna gra, a ja będę normalnym człowiekiem i zostanę inżynierem - śmiał się w Dwójce Jerzy Kisielewski, syn Stefana Kisielewskiego, który właśnie opublikował tom wspomnień o swoim dzieciństwie "Pierwsza woda po Kisielu. Historie rodzinne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daukszewicz: Niesiołowski ocalił mnie przed SB

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 18:55
- W 1976 roku w Zakopanem udało nam się bezkarnie zorganizować festiwal piosenki antyradzieckiej. Główną nagrodą była wódka Turówka - wspominał satyryk.
rozwiń zwiń