Sekret tkwi w oczach Ala Pacino

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2015 16:33
- On się w filmach prawie w ogóle nie zmienia, jego wielkość nie wynika z charakteryzacji - mówiła w audycji poświęconej fenomenowi Ala Pacino Karolina Pasternak.
Audio
  • Fenomen Ala Pacino. Dyskusja z udziałem Karoliny Pasternak, Tomasza Jopkiewicza i Piotra Machalicy (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Al Pacino w historii kina zapisał się m.in rolami: Michaela Corleone z Ojca Chrzestnego, nieprzekupnego policjanta z Serpico, Człowieka z blizną i ociemniałego pułkownika z Zapachu kobiety
Al Pacino w historii kina zapisał się m.in rolami: Michaela Corleone z "Ojca Chrzestnego", nieprzekupnego policjanta z "Serpico", "Człowieka z blizną" i ociemniałego pułkownika z "Zapachu kobiety"Foto: PAP

Goście audycji "O wszystkim z kulturą" zwracali uwagę na ekranową moc oczu Ala Pacino, który spojrzeniem potrafi oddać bogactwo emocji. - To było widać bardzo dobrze, kiedy w polskich kinach był wyświetlany film "Serpico" - wspominał krytyk Tomasz Jopkiewicz. - Polacy oglądali to dzieło z włoskim dubbingiem ponieważ Senat USA zabronił dystrybucji oryginalnej wersji w krajach za żelazną kurtyną. W przypadku postaci granej przez Ala Pacino to w ogóle nie przeszkadzało, gdyż ekspresja jego spojrzenia była czymś niezapomnianym - podkreślał gość Jacka Wakara.

Czy magia oczu amerykańskiego aktora działa w jego nowych filmach "Manglehorn" oraz "Idol"? Zdania naszych gości były podzielone.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Karolina Pasternak i Tomaszem Jopkiewicz (krytycy) oraz Piotr Machalica (aktor)

Data emisji: 7.07.2015

Godzina emisji: 18.00

bch/mc

Czytaj także

Al Pacino jeszcze nigdy nie zareagował tak na swój film

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 14:27
W "Idolu" Pacino zagrał podstarzałego rockmana, którego czeka życiowa rewolucja. O ciekawostkach z planu i nie tylko opowiadała w Trójce Agata Wojciechowska.
rozwiń zwiń