Łukasz Lewandowski. Teatr, kłamstwa i teletransmisja

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 21:00
– Moja mama mogłaby dużo powiedzieć, jak moja wyobraźnia działała w momentach, w których kłamałem – śmiał się aktor, wspominając swoje pierwsze "aktorskie" występy w rodzinnym domu.
Audio
  • Z Łukaszem Lewandowskim rozmawia Jacek Wakar (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Łukasz Lewandowski
Łukasz LewandowskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Łukasz Lewandowski opowiadał w Dwójce o dzieciństwie spędzonym na Wybrzeżu, o początkach pracy aktorskiej w Teatrze Narodowym i swoim udziale w sztukach Jerzego Grzegorzewskiego (m.in. "Noc listopadowa" Wyspiańskiego), o współpracy z Henrykiem Tomaszewskim (grał w "Traktacie o marionetkach" Heinricha von Kleista w reż. Tomaszewskiego), Januszem  Opryńskim (za rolę w "Braciach Karamazow" Dostojewskiego w reż. Opryńskiego został nagrodzony na IV Festiwalu Teatralnym "Boska Komedia" w Krakowie i na  sopockim festiwalu "Dwa Teatry"), Agnieszką Glińską ("Wiśniowy sad" Czechowa w jej reżyserii).

Mówił ponadto o satysfakcji, jaką sprawia mu reżyserowanie słuchowisk radiowych, i o swojej pasji, czyli wspinaczkach górskich. Wspomniał także o tym, że z wykształcenia jest właściwie technikiem telekomunikacji o specjalności teletransmisja...

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Gość: Łukasz Lewandowski (aktor)

Data emisji: 27.01.2017

Godzina emisji: 18.00

mc

Czytaj także

Farinelli, Gustaw i inne role Bartosza Porczyka

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 19:00
Mówiąc o sobie - nie wstydzi się używać słowa "narcyz". W audycji "O wszystkim z kulturą" Bartosz Porczyk mówił o swoich najważniejszych doświadczeniach aktorskich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Malabar Hotel. Z Witkacym do tropików i z powrotem

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 20:30
- Witkacy leży u naszych początków, i do dziś jest naszą ogromną fascynacją teatralną - mówili Marcin Bartnikowski i Marcin Bikowski z teatru Malabar Hotel.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak Olgierd Łukaszewicz nie zagrał u Wajdy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 19:00
- Przez całe życie byłem niepoprawnym harcerzem. Gdy zawód aktora nie przynosił mi satysfakcji, bo nie dostałem odpowiednio dużej roli, albo nie zainteresował się mną reżyser, szedłem własną drogą i nie czułem się przegrany – powiedział Olgierd Łukaszewicz.
rozwiń zwiń