Farinelli, Gustaw i inne role Bartosza Porczyka

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 19:00
Mówiąc o sobie - nie wstydzi się używać słowa "narcyz". W audycji "O wszystkim z kulturą" Bartosz Porczyk mówił o swoich najważniejszych doświadczeniach aktorskich.
Audio
  • Bartosz Porczyk o aktorskich doświadczeniach (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Bartosz Porczyk jest aktorem doskonale śpiewającym. W roku 2006 został laureatem 27.Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu
Bartosz Porczyk jest aktorem doskonale śpiewającym. W roku 2006 został laureatem  27.Przeglądu Piosenki Aktorskiej we WrocławiuFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Bartosz Porczyk opowiadał m.in. o tym, jak "niechcący i niespodziewanie" dostał się na studia do łódzkiej Filmówki, jak w wieku 19 lat marzył o tym, by "być Farinellim" i jak to marzenie spełniło się, bo zagrał postać słynnego kastrata w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Rozmawialiśmy też o tym, jak zaangażowany przez Wojciecha Kościelniaka do wrocławskiego Teatru Muzycznego "Capitol" musiał uczyć się śpiewu klasycznego, śpiewu białego i jazzu.

Ponadto Jacek Wakar pytał Bartosza Porczyka o jego głośne przenosiny z Teatru Polskiego we Wrocławiu do Warszawy.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi:  Jacek Wakar

Gość: Bartosz Porczyk (aktor)

Data emisji: 23.09.2016

Godzina emisji: 18.00

bch/mz

Czytaj także

Minister Gliński: nie będę ingerował w przekaz artystyczny

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 16:20
- Wolność twórcza ma szerokie granice, ale one istnieją. Będziemy w tej kwestii delikatni - deklarował wicepremier Piotr Gliński, komentując w Dwójce "awanturę" wokół Teatru Polskiego we Wrocławiu i przedstawiając priorytety nowej polityki kulturalnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spór o sternika Teatru Polskiego we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 19:33
- Opcja, w której pan Krzysztof Mieszkowski pozostaje dyrektorem artystycznym, jest jak najbardziej aktualna - mówił w Dwójce Jarosław Perduta, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.
rozwiń zwiń