Antoni Libera: słuchowisko może być też publicystyką

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 19:45
- Głównym motywem przewijającym się w pracach konkursowych są tematy historyczne. Materiały te mają często formę reportażu i przedstawiają heroiczne postaci, o których do tej pory słyszeliśmy niewiele – powiedział Antoni Libera, który jest członkiem Jury Radiowego podczas rozpoczętego 19 czerwca XVII Festiwalu "Dwa Teatry".
Audio
  • Rozmowa z Antonim Liberą, Dorotą Landowską i Tomasz Manem, jurorami XVII Festiwalu "Dwa Teatry" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Antoni Libera
Antoni LiberaFoto: PAP/Jakub Kamiński

lilla weneda-  nagr słuch tpr-24_.JPG
Festiwal "Dwa Teatry" 2017 w radiowej Dwójce

- To bardzo ciekawy trend, który w pewien sposób pełni funkcję publicystyki. Realizacja takiego słuchowiska to jednak wyzwanie, bo znacznie łatwiej niż postać heroiczną i idealną jest przedstawić osobę, która nie jest krystaliczna – dodał Antoni Libera, który zdradził w rozmowie z Jackiem Wakarem, że poziom prac konkursowych w tym roku jest na tyle wysoki, że "jury żałuje, iż nie może przyznać więcej nagród".

W nagraniu audycji posłuchamy również o innych zjawiskach w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji, o których opowiadali Dorota Landowska, członkini Jury Konkursu Słuchowisk dla Dzieci i Młodzieży, oraz Tomasz Man, członek Jury Telewizyjnego.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Dorota Landowska (aktorka), Antoni Libera (prozaik, reżyser teatralny), Tomasz Man (dramatopisarz, reżyser)

Data emisji: 19.06.2017

Godzina emisji: 18.00

mz/mk

Czytaj także

3,7 mln zł za obraz. "Matejko ma się dobrze"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 17:00
- Taka cena osiągana na aukcjach świadczy o tym, że Matejko ma się dobrze, jest wciąż modny i popularny – podkreślała Marta Kłak-Ambrożkiewicz, komentując niedawną sprzedaż obrazu "Zabicie Wapowskiego" słynnego polskiego malarza.
rozwiń zwiń